WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Pretorii w RPA 100 tys. osób pożegnało Nelsona Mandelę

Około stu tysięcy ludzi przeszło przed trumną z ciałem Nelsona Mandeli. Była ona przez trzy dni wystawiona w siedzibie władz Republiki Południowej Afryki w Pretorii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzieci biorą udział w marszu upamiętniającym Mandelę w Johannesburgu
Dzieci biorą udział w marszu upamiętniającym Mandelę w Johannesburgu (AP, Fot: © 2013 Ben Curtis)
WP

Tylko w piątek hołd Mandeli oddało przeszło 50 tysięcy osób. Przed budynkiem, w którym wystawiono trumnę, od środy stała gigantyczna kolejka.

W sobotę trumna z ciałem Mandeli zostanie przewieziona do Prowincji Przylądkowej Wschodniej. W niedzielę w wiosce Kunu, w której dorastał przyszły laureat Pokojowej Nagrody Nobla, odbędzie się pogrzeb w gronie najbliższych.

We wtorek w oficjalnych uroczystościach żałobnych w Johannesburgu wzięło udział ponad 90 tysięcy ludzi, w tym wielu światowych przywódców, wśród nich sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun i amerykański prezydent Barack Obama.

WP

Nelson Mandela, bojownik o zniesienie segregacji rasowej, pierwszy czarnoskóry prezydent RPA, zmarł osiem dni temu. Miał 95 lat.

Polub WP Wiadomości
WP
WP