Trwa ładowanie...
d101zpb

W poznańskim zoo powstanie wybieg dla wilków

• Jeszcze w tym roku w ogrodzie zoologicznym w Poznaniu powstanie wybieg dla wilków
• Na początek trafi tu młody wilczek leczony w Przemyślu

• Zajmował się nim ten sam zespół weterynarzy, który uratował słynną już niedźwiedzicę Cisną
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W poznańskim zoo powstanie wybieg dla wilków
(Zoo w Poznaniu)
d101zpb

Kilka tygodni temu do poznańskiego zoo przywieziono małą niedźwiedzicę, którą znaleziono w Bieszczadach. Porzucona przez matkę, bez pomocy człowieka nie miałaby szans na przeżycie, dlatego zaopiekował się nią dr Andrzej Fedaczyński wraz z zespołem Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu.

Mały miś, który otrzymał imię Cisna, znalazł swój nowy dom w poznańskim zoo, gdzie szybko stał się ulubieńcem zwiedzających. W Nowym Zoo od dwóch lat funkcjonuje bowiem niedźwiedzi azyl - trafiają tu zwierzęta, które nie są w stanie samodzielnie żyć w środowisku naturalnym - głównie stare i schorowane. Jednym z nich jest np. Borys, który większość życia spędził w rosyjskim cyrku.

Teraz pojawił się pomysł, aby podobny azyl w Poznaniu znalazły też wilki.

d101zpb

- Dzięki Cisnej poznaliśmy doktora Fedaczyńskiego i jego zespół ratujący dzikie zwierzęta. Zakochaliśmy się w ich pracy. Już wtedy, wespół z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do zoo w Poznaniu młodego wilczka, wyleczonego przez Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu - wyjaśniają pracownicy zoo.

Rada Miasta przychyliła się do pomysłu, aby w Nowym Zoo utworzyć wybieg dla wilków. Ma on być gotowy jeszcze w tym roku. Do małego wilczka wkrótce dołączą samice, które również nie mogą samodzielnie żyć na łonie natury.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d101zpb

Podziel się opinią

Share

d101zpb

d101zpb
Więcej tematów