Trwa ładowanie...

W Poznaniu powstanie nowa kładką nad Wartą i Cybiną dla pieszych i rowerzystów

W ciągu trzech lat ma powstać kładka pomiędzy Chwaliszewem i Berdychowem. Ułatwi ona spacer lub przejazd rowerem z okolic Starego Rynku nad Maltę.

W Poznaniu powstanie nowa kładką nad Wartą i Cybiną dla pieszych i rowerzystówŹródło: DEMIURG, fot: wizualizacja
d3sqtf8
d3sqtf8

Nowe władze Poznania konsekwentnie stawiają na wykorzystanie potencjału przepływającej przez środek miasta rzeki i rozwój infrastruktury rowerowej. W te działania wpisuje się budowa kładki pieszo-rowerowej nad Wartą i Cybiną, która połączy ulice Ewangelicką i Berdychowo. Dzięki niej będzie można bardzo wygodnie i szybko przejechać rowerem lub przespacerować się ze Starego Rynku nad jezioro Malta. Ułatwi też dotarcie na Ostrów Tumski czy kampus Politechniki Poznańskiej.

- Ta idea wpisuje się w strategię miasta Poznania dotyczącą Warty - mówi Mariusz Wiśniewski, wiceprezydent Poznania. - To nie tylko połączenie wschód-zachód, które zintegruje obszary, ale to połączenie historycznych terenów - dodaje.

W 2016 r. ma powstać projekt kładki, a cała budowa ma potrwać trzy lata i kosztować około 20 mln zł. Co ciekawe, do budowy kładki zostaną użyte stalowe przęsła, które służyły wcześniej jako element rozebranego w tym roku mostu kolejowego na Starołęce. Warunkiem zgody na rozbiórkę Miejskiego Konserwatora Zabytków było zachowanie zabytkowych elementów mostu.

d3sqtf8

- Ogromnie się cieszę, że dzięki zaangażowaniu i pracy tylu osób, udało się uratować cenny zabytek techniki z przełomu XIX i XX wieku. Elementy będą wykorzystanie nie tylko jako ozdobniki, ale w zgodzie z ich przeznaczeniem - przyznaje Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu.

Na Starołęce w miejscu dawnego mostu kolejowego powstaje kładka dla pieszych. Ma być gotowa w grudniu.

- Zarząd Dróg Miejskich planuje urządzić dojścia piesze i dojazdy rowerowe wraz z oświetleniem kładki do połowy 2016 r. – wyjaśnia wiceprezydent Maciej Wudarski.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3sqtf8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sqtf8
Więcej tematów