Trwa ładowanie...
d3xob7o
Defence24

W PiS rośnie ruch oporu wobec Antoniego Macierewicza

W PiS rośnie ruch oporu wobec polityka za wypowiedź o trzech uratowanych w katastrofie smoleńskiej - informuje "Rzeczpospolita". Tak otwartej krytyki Antoniego Macierewicza nigdy dotąd w PiS nie było. Część posłów, którzy dotychczas bronili jego teorii, zaczęła publicznie krytykować działania Macierewicza.
Share
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d3xob7o

Według szacunków dziennika w Klubie Parlamentarnym PiS jest ok. 30-40 "smoleńskich ateistów", którzy nie wierzą w głoszoną przez Macierewicza tezę o zamachu. I wypowiadają się coraz w tej materii bardziej otwarcie. - W PiS nie ma dogmatu o nieomylności Macierewicza. Nie znam dowodów na to, że trzy osoby przeżyły katastrofę - komentuje Zbigniew Girzyński.

Z kolei mec. Rafał Rogalski, do niedawna pełnomocnik smoleński Jarosława Kaczyńskiego, jeszcze bardziej krytycznie ocenia działania Antoniego Macierewicza. - Szef zespołu smoleńskiego powinien być rozważny i obiektywny. A pan Macierewicz nie jest, co widać po wynikach jego działalności. Często mija się z prawdą, gdy mówi o materiałach ze śledztwa smoleńskiego. On cynicznie gra tą katastrofą.

W "antymacierewiczowskim ruchu oporu" najpoważniejszą grupę stanowi tzw. zakon PC - czytamy w dzienniku - czyli najbardziej oddani współpracownicy Kaczyńskiego z jego pierwszej partii (np. Adam Lipiński).

d3xob7o

Dołączają do nich też młodzi, bardziej liberalni posłowie PiS, jak b. wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski czy b. wiceszef MSWiA Arkadiusz Czartoryski. Wątpi nawet część bywalców mediów ojca Rydzyka: Mariusz Orion-Jędrysek czy Bartosz Kownacki.

Jarosław Kaczyński na razie publicznie broni Macierewicza. Ale - według rozmówców gazety - w ostatnim czasie między nim a Antonim Macierewiczem kilkakrotnie dochodziło do scysji.

d3xob7o

Podziel się opinią

Share
d3xob7o
d3xob7o
Więcej tematów