Trwa ładowanie...
dvvd7i5
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W piątek pierwsza relokacja migrantów w ramach uzgodnionych kwot

Pierwszy transfer uchodźców z jednego kraju członkowskiego UE do drugiego będzie miał miejsce w piątek, wraz z przeniesieniem grupy Erytrejczyków z Włoch do Szwecji - poinformowała we wtorek Komisja Europejska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W piątek pierwsza relokacja migrantów w ramach uzgodnionych kwot
(PAP/EPA)
dvvd7i5

- W piątek pierwsza relokacja w ramach UE. Erytrejscy uchodźcy będą przemieszczeni z Włoch do Szwecji - głosi wpis KE na Twitterze.

- Będzie w piątek misja we Włoszech, najpierw w Rzymie, skąd z lotniska Ciampino odleci rano samolot, zabierając uchodźców do Szwecji - sprecyzowała rzeczniczka KE w rozmowie z AFP. Dodała, że przewidziano konferencję prasową komisarza UE ds. migracji Dimitrisa Awramopulosa oraz szefa włoskiego MSW Angelino Alfano.

Następnie przewidziano wizytę na włoskiej wyspie Lampedusa w strefie, gdzie do końca listopada na powstać hotspot, czyli ośrodek rejestracji migrantów.

W ramach programu relokacji 40 tys. uchodźców zatwierdzonego ostatecznie 14 września przez kraje UE, Szwecja ma przyjąć 821 migrantów przybyłych do Włoch i 548 do Grecji. 22 września kraje UE - przy sprzeciwie Rumunii, Węgier, Słowacji i Czech - przegłosowały podział kolejnych 120 tys. migrantów.

dvvd7i5

Podziel się opinią

Share

dvvd7i5

dvvd7i5
Więcej tematów