Trwa ładowanie...

W niemieckim mieście przyjęli 3000 uchodźców. Teraz mówią stop

Władze Cottbus zdecydowały się na radykalny krok ze względu na napięcia społeczne.

Share
W niemieckim mieście przyjęli 3000 uchodźców. Teraz mówią stop
Źródło: Getty Images, fot: Jens Schlueter
d32qiir

W mieście są porażeni skalą przemocy. Odpowiedzialni są za nią zarówno uchodźcy, jak i prawicowi ekstremiści. Władze podjęły decyzję o nieprzyjmowaniu imigrantów w kolejnych miesiącach. Taki stan rzeczy ma obowiązywać do odwołania.

Ten rok zapowiada się rekordowo pod względem incydentów. W mieście doszło m.in. do napaści dwóch syryjskich nastolatków na ich niemieckiego rówieśnika. Zranili jego twarz nożem. Również w tym miesiącu trzech nastolatków z Syrii, którzy ubiegali się o azyl, zaatakowało małżeństwo przed centrum handlowym.

Nagannie zachowują się także Niemcy. Neonaziści napadli na uchodźców zaraz po Nowym Roku – informuje "The Daily Telegraph". W styczniu zorganizowali również nielegalną demonstrację. Zamaskowani przedstawiciele skrajnej prawicy przeszli przez centrum miasta w proteście przeciwko imigrantom.

Zobacz także: Dlaczego migranci nie chcą przyjechać do Polski?

W mieście zapowiadają wzmożone środki bezpieczeństwa. Przez najbliższe tygodnie ma się pojawić więcej kamer monitorujących centrum. Zwiększona ma zostać również liczba funkcjonariuszy policji patrolujących miasto. W szkołach mają pojawić się dodatkowi pracownicy socjalni.

d32qiir

Liczące 100 tys. mieszkańców Cottbus od 2015 roku przyjęło około 3000 uchodźców. Nie jest to pierwsze niemieckie miasto, które nie potrafi poradzić sobie z falą imigrantów. W ubiegłym roku podobne decyzje wprowadziły władze Salzgitter, Delmenhorst i Wilhelmshaven. Urzędnicy tłumaczyli wtedy, że brakuje im możliwości i zasobów, aby zintegrować kolejnych przybyszów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d32qiir

Podziel się opinią

Share
d32qiir
d32qiir
Więcej tematów