Trwa ładowanie...

W Niemczech zatrzymano 15-latka. Chłopak planował zamach

• 15-letni chłopiec zatrzymany przez niemiecka policję
• W jego mieszkaniu znaleziono amunicję, noże i plany zamachu
• Chłopiec kontaktował się przez internet z zamachowcem z Monachium

Share
W Niemczech zatrzymano 15-latka. Chłopak planował zamach
Źródło: PAP/EPA, Fot: PAUL ZINKEN
d8423vx

Policja z Ludwigsburga w Niemczech zatrzymała 15-latka, który - jak przypuszczają funkcjonariusze - planował zamach. Chłopak kontaktował się przez internet z 18-latkiem, który był sprawcą strzelaniny w Monachium - informuje stuttgarter-zeitung.de.

W mieszkaniu nastolatka policjanci znaleźli dużą liczbę naboi małego kalibru, kilka noży oraz chemikalia, z których można wyprodukować materiały wybuchowe. Odkryli także instrukcję, jak skonstruować bombę, oraz plany dróg ewakuacyjnych szkoły, do której uczęszczał chłopiec.

d8423vx

15-latek, jak przyznaje policja, kontaktował się za pośrednictwem internetu z 18-letnim sprawcą strzelaniny w Monachium. Nastolatek posiadający dwa obywatelstwa - niemieckie i irańskie zastrzelił tam w centrum handlowym Olympia dziewięć w większości młodych osób, a następnie popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę.

Policjanci informację o 15-latku, który może planować zamach, otrzymała od informatora, który na własną rękę badał kulisy zamachu w Monachium. W internecie natrafił on na posty nastolatka z Ludwigsburga, który publikował zdjęcia i rysunki mogące świadczyć o tym, że planuje on zamach.

Policja zareagowała błyskawicznie. Podczas przesłuchania nastolatek przyznał się, że "miał problemy w szkole". Zaprzeczył jednak, by szykował się do zamachu.

Chłopiec został umieszczony w ośrodku dla młodzieży z problemami psychicznymi.

d8423vx

Podziel się opinią

Share
d8423vx
d8423vx
Więcej tematów