Trwa ładowanie...

W niedzielę w Poznaniu półmaraton. Utrudnienia w ruchu i zmiany w rozkładzie MPK

• 17 kwietnia odbędzie się 9. PKO Poznań Półmaraton
• Trasa półmaratonu będzie przebiegać przez centrum miasta, co oznacza wiele utrudnień w ruchu
• Zmienionymi trasami będą kursować tramwaje i autobusy

Share
W niedzielę w Poznaniu półmaraton. Utrudnienia w ruchu i zmiany w rozkładzie MPK
Źródło: WP, fot: Zenon Kubiak
d361ldn

To wyjątkowo trudny weekend dla poznaniaków. Nie dość, że od czwartku do soboty muszą liczyć się z utrudnieniami spowodowanymi przez obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski, to na dodatek w niedzielę, 17 kwietnia odbędzie się 9. PKO Poznań Maraton, którego trasa także przebiega ulicami miasta.

Półmaraton rozpocznie się o godz. 9, a zawodnicy pobiegną ulicami: Grunwaldzką (rejon bramy wyjazdowej MTP) - Bukowską (jezdnia południowa) - Roosevelta (jezdnia zachodnia) - Matyi (most Dworcowy, jezdnia południowa) - Niezłomnych (jezdnia zachodnia) - al. Niepodległości (cała szerokość, od skrzyżowania z ul. Święty Marcin jezdnia wschodnia) - Solną (jezdnia południowa) - Wolnica (jezdnia południowa) - Małe Garbary (jezdnia południowa) - Garbary (jezdnia zachodnia) - skrzyżowanie Garbary/Wielka (jezdnia zachodnia) - Garbary (jezdnia zachodnia, od skrzyżowania z ul. Wielką cała szerokość) - Strzelecką (jezdnia zachodnia) - Drogą Dębińską - Piastowską - Dolna Wilda - Hetmańską (jezdnia południowa) - Arciszewskiego (jezdnia zachodnia) - Ściegiennego (cała szerokość) - Taczanowskiego (jezdnia południowa) - Jugosłowiańską (jezdnia zachodnia) - Grunwaldzką - rondo Skubiszewskiego - Grunwaldzką (jezdnia północna do bramy wjazdowej MTP).

Z tego powodu na czas półmaratonu wyłączone z ruchu będą następujące odcinki ulic:
- ul. Grunwaldzka (od Bukowskiej do Szylinga i od Bułgarskiej do ronda Skubiszewskiego);
- ul. Garbary (od Wielkiej do ul. Długiej);
- ul. Droga Dębińska (od Królowej Jadwigi do Piastowskiej);
- ul. Piastowska (od Drogi Dębińskiej do Dolnej Wildy);
- ul. Dolna Wilda (od Piastowskiej do Hetmańskiej);
- ul. Ściegiennego (od Arciszewskiego do Podchorążych).

d361ldn

Poza tym, na czas startu, w godz. od 7.00 do 9:30 zamknięty dla ruchu będzie też fragment ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Szylinga do ul. Roosevelta. Z większymi lub mniejszymi utrudnieniami trzeba także liczyć się na wszystkich ulicach krzyżujących się z trasą biegu. Szczegóły można znaleźć na stronie www.zdm.poznan.pl.

Z powodu zmian w organizacji ruchu, modyfikacji ulegną także trasy następujących linii tramwajowych: 1, 5, 6, 8, 9, 10, 13, 14, 15 i 27. Od godz. 8.00 zaczną za to kursować cztery dodatkowe linie tramwajowe poruszające się wahadłowo i oznaczone numerami: 31 (kursy ul. Grunwaldzką pomiędzy Junikowem a przystankiem przy ul. Smoluchowskiego), 32 (kursy od Smoluchowskiego do ronda Nowaka-Jeziorańskiego), 33 (kursy ul. Głogowską od Górczyna do przystanku przy ul. Krauthofera) i 34 (kursy od pętli na Dębcu do przystanku przy ul. Traugutta).

Na czas startu biegu przejazd autobusów linii nr: 51, 64, 68, 71, 905 i L zostanie czasowo wstrzymany, a na około godzinę przed rozpoczęciem biegu zmienionymi trasami zaczną kursować będą autobusy linii nr: 45, 50, 51, 60, 63, 64, 68, 69, 71, 74, 76, 79, 82, 90, 91, 93, 603, 905 i L.

Szczegółowe zmiany w rozkładzie MPK można znaleźć na stronie www.ztm.poznan.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d361ldn

Podziel się opinią

Share
d361ldn
d361ldn
Więcej tematów