Trwa ładowanie...
dqxk6wl

W Moskwie zaostrzono środki bezpieczeństwa

Z powodu zagrożenia ze strony ekstremistów w Moskwie zaostrzono środki bezpieczeństwa - poinformował szef moskiewskiej policji Anatolij Jakunin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kreml, Moskwa
Kreml, Moskwa (Fotolia)
dqxk6wl

- Wzmocniliśmy pracę organów spraw wewnętrznych w Moskwie w związku z pogróżkami płynącymi z różnych źródeł - oświadczył Jakunin, cytowany przez państwową telewizję informacyjną Rossija-24.

Przekazał on, że policja monitoruje "strefy przemysłowe, targowiska i inne miejsca, w których mogą przebywać cudzoziemcy lub osoby pozostające w polu zainteresowania operacyjnego, w tym w związku z działalnością ekstremistyczną".

11 października w Moskwie zatrzymano grupę osób podejrzanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego w środkach transportu miejskiego w stolicy Rosji. Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) podała wówczas, że osoby te przeszły przeszkolenie w obozach Państwa Islamskiego (IS) w Syrii.

dqxk6wl

"W Moskwie ustalono adres, pod którym przebywało czasowo od sześciu do 11 osób. Część z nich przeszła szkolenie bojowe w obozach IS w Syrii i przybyła do Rosji na długo przed rozpoczęciem rosyjskiej operacji wojskowej" - przekazała FSB.

Służby dodały, że podczas rewizji w tym lokalu znaleziono gotową do użycia bombę zawierającą 5 kg materiału wybuchowego. W mieszkaniu natrafiono również na detonator, precyzyjną wagę, narzędzia i instrukcje do konstruowania ładunków wybuchowych.

dqxk6wl

Podziel się opinią

Share
dqxk6wl
dqxk6wl
Więcej tematów