Trwa ładowanie...
d2b5f63

W Meksyku odnaleziono 14 z 57 zaginionych studentów

Odnaleziono 14 z 57 studentów, których uznano w weekend za zaginionych po demonstracji, stłumionej brutalnie przez policję w mieście Iguala w stanie Guerrero na południu Meksyku - poinformowały we wtorek lokalne władze.
Share
Grupa studentów, domagających się odnalezienia zaginionych, zdewastowała budynki administracji państwowej
Grupa studentów, domagających się odnalezienia zaginionych, zdewastowała budynki administracji państwowejŹródło: PAP/EPA, Fot: ose Luis de la Cruz
d2b5f63

Niektórzy zostali odnalezieni w domach, inni na uczelni, trwają poszukiwania pozostałych 43 osób - poinformował prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera.

Dzień wcześniej nie wykluczył, że mogło dojść do "wymuszonego zniknięcia", jak określa się porywanie ludzi przez siły bezpieczeństwa.

Studenci z kolegium nauczycielskiego w miejscowości Ayotzinapa protestowali w ubiegły piątek przeciwko reformie szkolnictwa i dyskryminacji, której doświadczają podczas rekrutacji na studia, gdy ich zdaniem faworyzowane są osoby z większych miast. Zaatakowali i podpalili kilka autobusów.

Podczas starć na ulicach Iguali zginęło sześć osób, w tym dwóch graczy lokalnej drużyny piłki nożnej, których autobus został ostrzelany przez uzbrojonych mężczyzn. Podczas zamieszek obrażenia odniosło 25 osób. 22 policjantów zatrzymano.

Stan Guerrero należy do najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych w Meksyku.

d2b5f63

Podziel się opinią

Share
d2b5f63
d2b5f63
Więcej tematów