Trwa ładowanie...
d2kqd5x

W Meksyku odnaleziono 14 z 57 zaginionych studentów

Odnaleziono 14 z 57 studentów, których uznano w weekend za zaginionych po demonstracji, stłumionej brutalnie przez policję w mieście Iguala w stanie Guerrero na południu Meksyku - poinformowały we wtorek lokalne władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grupa studentów, domagających się odnalezienia zaginionych, zdewastowała budynki administracji państwowej
Grupa studentów, domagających się odnalezienia zaginionych, zdewastowała budynki administracji państwowej (PAP/EPA, Fot: ose Luis de la Cruz)
d2kqd5x

Niektórzy zostali odnalezieni w domach, inni na uczelni, trwają poszukiwania pozostałych 43 osób - poinformował prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera.

Dzień wcześniej nie wykluczył, że mogło dojść do "wymuszonego zniknięcia", jak określa się porywanie ludzi przez siły bezpieczeństwa.

Studenci z kolegium nauczycielskiego w miejscowości Ayotzinapa protestowali w ubiegły piątek przeciwko reformie szkolnictwa i dyskryminacji, której doświadczają podczas rekrutacji na studia, gdy ich zdaniem faworyzowane są osoby z większych miast. Zaatakowali i podpalili kilka autobusów.

Podczas starć na ulicach Iguali zginęło sześć osób, w tym dwóch graczy lokalnej drużyny piłki nożnej, których autobus został ostrzelany przez uzbrojonych mężczyzn. Podczas zamieszek obrażenia odniosło 25 osób. 22 policjantów zatrzymano.

Stan Guerrero należy do najbiedniejszych i najniebezpieczniejszych w Meksyku.

d2kqd5x

Podziel się opinią

Share
d2kqd5x
d2kqd5x
Więcej tematów