Trwa ładowanie...
d1syzss
d1syzss

W Macedonii zmarł Brytyjczyk, który miał objawy Eboli. Hotel zamknięty

Brytyjczyk, który wykazywał objawy zarażenia wirusem Ebola, zmarł w Macedonii. Władze tego kraju poinformowały, że zamknęły dostęp do hotelu, w którym mężczyzna ten się zatrzymał. W budynku przebywa inny Brytyjczyk i pracownicy hotelu.
Share
d1syzss

Przedstawiciel ministerstwa zdrowia powiedział, że mężczyzna przybył do stolicy kraju Skopje z Wielkiej Brytanii 2 października. Do szpitala trafił o godz. 15.00. Kilka godzin później zmarł.

Jovanka Kostovska z ministerialnej komisji ds. chorób zakaźnych oświadczyła, że Brytyjczyk miał gorączkę, krwotoki wewnętrzne i wymiotował. Jego stan szybko się pogarszał.

- Te symptomy zarażenia wirusem Ebola wzbudziły podejrzenia co do pacjenta - powiedziała Kostovska na konferencji prasowej. Dodała, że do Niemiec wysłano próbki na badania, na podstawie których ustalona ma zostać przyczyna śmierci mężczyzny.

Według najnowszego bilansu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) do 5 października Ebola zabiła 3 879 spośród ponad 8 tys. zarażonych ludzi w Afryce Zachodniej i nie ma dowodów na to, że epidemia została tam opanowana.

Ebola, którą wykryto w 1976 roku, szerzy się poprzez bezpośredni kontakt z krwią i płynami ustrojowymi zarażonych ludzi i zwierząt; wirus nie roznosi się drogą kropelkową.

d1syzss

Podziel się opinią

Share
d1syzss
d1syzss
Więcej tematów