Trwa ładowanie...
01-10-2014 10:15

W Łódzkiem więźniowie mogą korzystać ze Skype

Od dziś we wszystkich więzieniach w województwie łódzkim skazani mogą utrzymywać kontakt z rodziną za pomocą komunikatora internetowego Skype - poinformował rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Łodzi kpt. Bartłomiej Turbiarz.

W Łódzkiem więźniowie mogą korzystać ze SkypeŹródło: Policja.pl
dfg8c9a
dfg8c9a

Przypomniał, że w kwietniu i maju tego roku pilotażowo wprowadzono Skype do kilkunastu zakładów karnych w Polsce. - Testy się udały i dlatego skazani będą mieli możliwość kontaktu z rodziną za pomocą internetu - dodał.

Jak wyjaśnił w pierwszej kolejności możliwość korzystania z komunikatora internetowego mają skazani będący rodzicami dzieci do lat 15 oraz cudzoziemcy, których rodziny z różnych powodów nie mogą przyjeżdżać na widzenia. W zależności od typu zakładu karnego oraz kategorii więźniów skazani będą mogli korzystać ze Skype od jednego do kilku razy w miesiącu przez 15 minut do 1 godziny. Uzależnione to jest m.in. od możliwości technicznych.

Turbiarz zwrócił uwagę, że zazwyczaj komputery znajdują się w oddzielnych, monitorowanych pomieszczeniach. Skazani w tych salach będą dozorowani. Przypomniał, że korzystanie ze Skype "to przywilej dla skazanego". - Jeśli nie będzie potrafił wykorzystać spotkania z bliskimi zgodnie z przeznaczeniem, więcej może nie otrzymać zgody - wyjaśnił.

Rzecznik uważa, że kontaktowanie się skazanych za pośrednictwem komunikatora internetowego umożliwia więźniom m.in. utrzymywanie częstszego kontaktu z osobami bliskimi, bardziej aktywne uczestniczenie w życiu rodziny, wspólne podejmowanie decyzji. - W dzisiejszych czasach komunikowanie się za pomocą internetu nie jest luksusem, tylko standardem - dodał.

dfg8c9a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfg8c9a
Więcej tematów