Trwa ładowanie...
darcja4
darcja4

W Limanowej będą budzić dzieci ze śpiączki. NFZ da pieniądze

1 grudnia w Limanowej z pieniędzy Narodowego Funduszu Zdrowia zostanie uruchomiony drugi w Polsce oddział rehabilitacji dzieci w śpiączce. Dotychczas jedyny znajdował się w warszawskiej klinice „Budzik”.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
darcja4

Dotychczas placówka RehStab w Limanowej przyjmowała pacjentów w śpiączce jedynie na zasadach komercyjnych. Nowy oddział dla dzieci ma pięć sal dla chorych oraz bezpłatne miejsca noclegowe dla rodziców. Placówka posiada także nowoczesny sprzęt i wysoko wykwalifikowany personel.

Dzienny koszt pobytu pacjenta na leczeniu to 350 zł. Nie każdego stać na taki wydatek, zwłaszcza w przypadkach śpiączki, która może trwać miesiącami. Dlatego też placówka postarała się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia.

NFZ przeznaczy prawie milion złotych na finansowanie oddziału w Limanowej w przyszłym roku. Przedstawiciele Małopolskiego NFZ wierzą, że placówka RehStab poradzi sobie z nowymi obowiązkami.

darcja4

- Placówka RehStab w Limanowej to ośrodek z dużym doświadczeniem w rehabilitacji dorosłych, cieszący się uznaniem pacjentów. Jesteśmy przekonani, że świetnie poradzi sobie z tak trudnym zadaniem. Świadczenia dla dzieci ze śpiączką obejmują poradę lekarską, zabiegi pielęgniarskie, fizjoterapię, opiekę psychologa i logopedy. Dzieci w stanie śpiączki potrzebują także leczenia farmakologicznego, leczenia bólu czy spastyczności mięśni - mówiła dyrektorka Małopolskiego Oddziału NFZ Barbara Bulanowska.

Dotychczas jedynym miejscem, które realizowało program leczenia dzieci ze śpiączki w ramach kontraktu z NFZ, była warszawska klinika „Budzik”. Tam oddział ma 15 łóżek – zdarzają się okresy, że są one wolne, a niekiedy trzeba czekać na swoją kolej parę dni.

darcja4

Podziel się opinią

Share

darcja4

darcja4
Więcej tematów