Trwa ładowanie...

"W kuluarach Parlamentu Europejskiego używa się języka globish". Gorąca dyskusja po deklaracji Kempy

Beata Kempa startuje do europarlamentu. Czy zna język angielski? Jak sama mówi, na poziomie "podstawowym bardzo dobrym". To wywołało gorącą dyskusję i lawinę komentarzy. Pojawiło się nawet określenie "język globish".
Share
Beata Kempa startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego
Beata Kempa startuje w wyborach do Parlamentu EuropejskiegoŹródło: East News
d20uick

W środę w Radiu ZET Beata Kempa określiła swój poziom języka angielskiego, jako "podstawowy bardzo dobry". Minister była o to pytana w kontekście kandydowania do Parlamentu Europejskiego.

- Trzeba go znać, ale w PE trzeba też rozmawiać w językach ojczystych. Jest tłumaczenie symultaniczne - powiedziała w rozmowie z Beatą Lubecką.

Język globish

Temat znajomości języków poruszono w w programie "Polityka na Ostro" w Polsat News.

d20uick

- W Parlamencie Europejskim jest tłumaczenie na wszystkie języki państw członkowskich, a w rozmowach kuluarowych jest tzw. język globish. Nie english, ale globish, bo nikt nie potrafi tak doskonale rozmawiać, więc wrzuca się trochę język swój, trochę angielski. Chodzi o to, żeby język był komunikatywny - powiedział Jan Kanthak, rzecznik ministerstwa sprawiedliwości.

Komentując słowa Beaty Kempy, stwierdził, że na podstawie jej wypowiedzi sądzi, że może ona znać angielski na poziomie A2.

Dodał także, że słyszał o zasadzie, by zawsze korzystać z pomocy tłumacza, bo dzięki temu jest czas na zastanowienie się nad kolejnym pytaniem czy odpowiedzią.

W sieci pojawiły się szybko komentarze i memy.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Wiesz coś więcej na temat tego zdarzenia? Prześlij nam informację, zdjęcie lub wideo przez dziejesie.wp.pl

d20uick

Podziel się opinią

Share
d20uick
d20uick
Więcej tematów