Trwa ładowanie...
TVP

W Krakowie rusza sezon na weekendowe remonty ulic. Na początek Nowohucka i aleja Pokoju

Praktycznie w każdy weekend, aż do jesieni, któraś z części miasta będzie rozkopana. Wszystko po to, aby naprawić najbardziej zniszczone fragmenty, które sprawiają kłopot kierowcom. Na pierwszy ogień pójdą: ulica Nowohucka i aleja Pokoju, w rejonie ronda Dywizjonu 308. Od piątku, od godziny 20.00, na obu trasach kierowcy będą mogli poruszać się tylko jednym pasem.
Share
W Krakowie rusza sezon na weekendowe remonty ulic. Na początek Nowohucka i aleja Pokoju
Źródło: www.radiokrakow.pl, Fot: Maciej Skowronek
d4mdjha

Remont budzi jednak kontrowersje, bo w piątek w Tauron Arenie odbędzie się koncert Robbiego Williamsa, a w niedzielę startują hokejowe mistrzostwa świata dywizji 1A. Na obie te imprezy przyjedzie kilkanaście tysięcy fanów a aleja Pokoju i ulica Nowohucka to trasy dojazdowe do Areny. Fani muzyki i hokeja mogą mieć problem z dojazdem i wyjazdem z hali.

- Nie mówimy o zamknięciu ruchu, ale o zawężeniu. W tym roku takich remontów jest bardzo dużo, więc przesuwanie ich nie jest dobrą metodą. One się w końcu skumulują. Mamy do zrealizowania 20 odcinków - mówi Michał Pyclik z ZIKiT-u.

Jak zapewnia Pyclik, prace będą tak skoordynowane, aby fani nie mieli kłopotów z wyjazdem z hali. Ich koniec planowany jest w niedzielę przed południem, czyli jeszcze przed pierwszym meczem hokejowego turnieju.

W tym roku szybkie remonty mają się odbyć na ponad 30 ulicach. To oznacza, że niemal w każdy weekend, a czasem nawet w tygodniu, w którejś części miasta będą utrudnienia.

d4mdjha

Podziel się opinią

Share
d4mdjha
d4mdjha
Więcej tematów