Trwa ładowanie...
d2lwdjx

W Krakowie o roli mediów

O roli mediów dyskutują uczestnicy konferencji, która w czwartek rozpoczęła obchody jubileuszu 75-lecia Radia Kraków. W konferencji biorą udział przedsatwiciele Karajowej Rady Radiofonii i Telewizji, szefowie regionalnych rozgłośni radiowych i przedstawiciele telewizji publicznej.

Share
d2lwdjx

Podczas konferencji Juliusz Braun - przewodniczący KRRiT - zaproponował wprowadzenie licencji dla publicznych nadawców. Jak zaznaczył licencja ma być dokumentem, który w bardziej szczegółowy niż dotąd sposób opisuje charakter programu. Mają w nim być wymienione w procentach czy w minutach obowiązki danego nadawcy dotyczące audycji, poświęconych na przykład kulturze, edukacji, informacji czy publicystyce. W licencji ma być określony na cztery lata - a nie na rok jak obecnie - tak zwany poziom finansowania z abonamentu.

Goście konferencji dyskutowali również nad rolą mediów w procesie integracji europejskiej. Ryszard Miazek, Prezes Polskiego Radia, podkreślił, że na publicznym radiu spoczywa obowiązek obiektywnego i rzetelnego informowania o Unii Europejskiej. Miazek podkreślił, że wbrew pojawiającym się czasami sugestiom, zadaniem Polskiego Radia nie jest optowanie za wejściem Polski do Unii.

Radio jest miejscem gdzie toczy się debata o wejściu do Unii i nie określa ono swojego stanowiska w tej sprawie - powiedział Miazek. Dodał, że radio przede wszystkim chce informować o wszystkich aspektach wstąpienia do Wspólnoty i mówić czym jest Unia Europejska. Zaznaczył również, że chce aby informowaniem o Unii zajęli się przedstawiciele poszczególnych profesji, którzy używając "branżowego języka" będą mogli łatwiej dotrzeć do rolników, lekarzy, nauczycieli itp.

Polskie Radio i publiczne rozgłośnie radiowe w całym kraju przygotowują i emitują cykle programów poświęconych integracji europejskiej.

Wieczorem goście krakowskiej konferencji wezmą udział w jubileuszowym koncercie w krakowskiej Filharmonii. Od 18.30 wystąpią: męski zespół wokalny The Barbershop Quartet, ukraińska skrzypaczka Assia Akhat, pianista Wlademar Malicki i grupa MoCarta, w której programie znajdzie się m. in. utwór dedykowany Radiu Kraków. (ajg)

d2lwdjx

Podziel się opinią

Share
d2lwdjx
d2lwdjx
Więcej tematów