Trwa ładowanie...
d3l28u6

W Klewkach wykryto nieprawidłowości...

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Olsztynie ma przekazać w czwartek do prokuratury wyniki kontroli w gospodarstwie w Klewkach. Inspektorzy wykryli wiele nieprawidłowości.
Share
d3l28u6

Wojewódzki Inspektor poinformował w środę, że stwierdzono, iż zwierzęta były tam bestialsko traktowane. To co robiono z krowami było niegodziwe i okrutne, a osoby które do tego dopuściły powinny zostać ukarane- podkreślił Sławomir Różański.

Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska jako przykład podał podłączanie do prądu ciężarnych krów, które miały problemy z porodem.

Kontrola w gospodarstwach firmy Inter-Comerce została przeprowadzona po doniesieniach Andrzeja Leppera. Lider Samoobrony twierdził, że w gospodarstwach koło Olsztyna prowadzono eksperymenty z bakteriami wąglika. Uważał też, że krowy, które padły palono, część wywożono za granicę, a pozostałe zakopywano w okolicach.

Obawy Leppera nie potwierdziły się. Inspektorzy po prawie tygodniowej kontroli zdementowali te rewelacje. Wczoraj na biurko ministra środowiska trafił specjalny raport w tej sprawie.

Tymczasem Andrzej Lepper ponownie zwrócił się do ministra środowiska o podjęcie pilnych kroków. Twierdzi uparcie, że w Klewkach prowadzono eksperymenty z bakteriami wąglika. (and)

d3l28u6

Podziel się opinią

Share
d3l28u6
d3l28u6
Więcej tematów