Trwa ładowanie...

W kamienicy pękały ściany. 11 osób zostało ewakuowanych

Siedem rodzin ewakuowano z kamienicy przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu. W niedzielę rano, jeden z jej mieszkańców zauważył pękające ściany budynku.

Share
W kamienicy pękały ściany. 11 osób zostało ewakuowanych
Źródło: WP.PL, Fot: Michał Dzierżak
d43bewc

Jedenaście osób ewakuowano w niedzielny poranek, 28 września, z kamienicy przy ul. Jedności Narodowej 73. W należącym do miasta budynku jeden z mieszkańców zauważył pękające ściany i natychmiast zadzwonił po straż pożarną. Oprócz strażaków na miejsce dotarła również policja i nadzór budowlany.

Choć możliwość ponownego zamieszkania i przyczyny pogarszającego się stanu technicznego budynku oceni specjalna komisja, to lokatorzy są przekonani, że pękające ściany wiążą się z prowadzonymi na pierwszym piętrze remontami. Przyczynę upatrują także w wyburzeniu sąsiadującej kamienicy, na miejscu której powstać ma nowy blok.

d43bewc

Okazuje się jednak, że kamienica przy ul. Jedności Narodowej 73 od kilkudziesięciu lat nie przechodziła żadnego remontu, a w budynku da się zobaczyć jeszcze dziurę w schodach wypaloną przez pocisk z okresu drugiej wojny światowej i załatany słomą dach.

Siedem rodzin zamieszkujących kamienice tymczasowo przeniosło się do bliskich lub zostało zakwaterowanych na koszt miasta w hotelu "Śląsk" przy ul. Oporowskiej we Wrocławiu. O tym, czy będą mogli powrócić do komunalnej kamienicy, zadecyduje komisja.

d43bewc

Podziel się opinią

Share
d43bewc
d43bewc
Więcej tematów