Trwa ładowanie...
d99cgx2

W Kalwarii Pacławskiej rozpoczął się Wielki Odpust Kalwaryjski


Kilkadziesiąt tysięcy pielgrzymów z Polski, Ukrainy i Słowacji bierze udział w rozpoczętym w sobotę w Kalwarii Pacławskiej na Podkarpaciu Wielkim Odpuście Kalwaryjskim Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

d99cgx2
d99cgx2

Trwające pięć dni uroczystości kalwaryjskie rozpoczęły się poświęceniem szat Matki Bożej Zaśniętej i procesją z figurą do kaplicy. Wieczorem wierni wezmą udział w koncelebrowanej mszy świętej na galerii Sanktuarium Ojców Franciszkanów pod przewodnictwem Prowincjała Krakowskiej Prowincji Franciszkanów - ojca Kazimierza Malinowskiego - poinformował o. Paweł Solecki, gwardian klasztoru oo. Franciszkanów w Kalwarii Pacławskiej.

Główne uroczystości kalwaryjskie będą się odbywać w niedzielę. W tym dniu do sanktuarium przybywa najwięcej wiernych. Drugiego dnia uroczystości wieczorną mszę świętą, koncelebrowaną przez ponad 100 księży, poprowadzi kardynał Marian Jaworski, metropolita Lwowski.

Do środy wierni wezmą udział w całonocnych czuwaniach przy grobie Matki Bożej, procesjach, nabożeństwach i mszach św. z udziałem arcybiskupów, biskupów i ponad stu kapłanów. Obejrzą także program słowno-muzyczny w wykonaniu zespołu "Fioretti" z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Franciszkanów w Krakowie.

W odpuście będzie uczestniczyć m.in. 2 tys. pątników z Ukrainy, dla których straże graniczne przygotowały uproszczenia w odprawie przy przekraczaniu granicy w Medyce i Malhowicach na Podkarpaciu. Grupy pielgrzymkowe nie będą potrzebowały paszportów. (kar)

d99cgx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d99cgx2
Więcej tematów