Trwa ładowanie...
d377rwf
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Holandii aresztowano mężczyznę, który wtargnął do siedziby TV NOS

Uzbrojony mężczyzna, który wtargnął w czwartek do siedziby holenderskiej telewizji NOS w mieście Hilversum w środkowej Holandii i zażądał czasu antenowego, po czym został aresztowany, przyznał, że należy do "grupy hakerów" - wynika z informacji agencji AP.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Holandii aresztowano mężczyznę, który wtargnął do siedziby TV NOS
(AFP, Fot: FRANCK FIFE)
d377rwf

Według świadków, na których powołuje się agencja Reutera, mężczyzna w czarnym garniturze i krawacie wszedł do jednego ze studiów telewizyjnych, grożąc wcześniej strażnikowi pistoletem.

O godz. 20 telewizja NOS zamieściła komunikat o treści: "W związku z okolicznościami transmisja jest w tej chwili niedostępna". Telewizja nie nadawała przez godzinę.

Następnie pokazała ujęcia mężczyzny wbiegającego do studia z pistoletem schowanym za plecami i mówiącego: "Zostaliśmy wynajęci przez agencje wywiadowcze". Chwilę później do pomieszczenia wkroczyła policja. "Rzuć to! Rzuć to! Na ziemię!" - krzyczeli funkcjonariusze. Założyli napastnikowi kajdanki, a następnie go wyprowadzili.

d377rwf

Nikomu nic się nie stało. Nie ma na razie wskazań, by atak miał jakiekolwiek związki z terroryzmem.

Reuters pisze, że pobudki działania napastnika są niejasne. Natomiast agencja Associated Press podaje, powołując się na dziennikarza, który z nim rozmawiał, że ten twierdził, iż należy do "grupy hakerskiej". Więcej szczegółów nie podano.

Dyrektor NOS Jan de Jong powiedział, że nie jest jasne, jak mężczyźnie udało się przedostać do silnie strzeżonego budynku, a później do jednego ze studiów.

Po jakimś czasie NOS zamieściła na swej stronie internetowej informację, że napastnik miał na broni tłumik i groził ochroniarzowi. Wystraszony strażnik wpuścił go po schodach na górę, do pomieszczeń wydawców.

d377rwf

Gdy tylko nadeszła informacja o incydencie, budynek ewakuowano. Miasto Hilversum znajduje się ok. 20 km na wschód od Amsterdamu.

Zobacz także. Aresztowano mężczyznę, który planował zamach na Kapitol

d377rwf

Podziel się opinią

Share

d377rwf

d377rwf
Więcej tematów