Trwa ładowanie...
d1xmsu4
W dniu wyborów Petro Poroszenko pojechał na wschód kraju

W dniu wyborów Petro Poroszenko pojechał na wschód kraju

Wbrew zapowiedziom prezydent Ukrainy Petro Poroszenko nie oddał swego głosu w niedzielnych wyborach parlamentarnych w godzinach porannych w Kijowie, lecz udał się w strefę operacji prowadzonej przeciwko separatystom na wschodzie kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1xmsu4

Poinformowała o tym małżonka szefa państwa Maryna Poroszenko po głosowaniu w jednym z lokali wyborczych w ukraińskiej stolicy.

- Mąż znajduje się obecnie w Donbasie. Pojechał tam, by skontrolować przebieg wyborów - powiedziała. Maryna Poroszenko zapewniła jednocześnie, że jej mąż odda swój głos w późniejszych godzinach.

d1xmsu4

Prezydent rozwiązał ukraiński parlament w sierpniu. Stało się to w wyniku rozpadu koalicji rządowej tworzonej przez Batkiwszczynę b. premier Julii Tymoszenko i partie UDAR oraz Swoboda. Poroszenko rozpisał wcześniejsze wybory, gdyż w Radzie Najwyższej nie powołano nowej koalicji.

Wstępne wyniki wyborów, opracowane na podstawie sondaży prowadzonych przed lokalami wyborczymi (exit-polls), poznamy tuż po zamknięciu lokali wyborczych po godz. 19 czasu polskiego.

Centralna Komisja Wyborcza oświadczyła wcześniej, że wyniki głosowania, opracowane na podstawie nadesłanych jej drogą elektroniczną protokołów z okręgów wyborczych, poda do czwartku. Na opublikowanie oficjalnych wyników wyborów CKW ma czas do 10 listopada.

Polscy obserwatorzy

d1xmsu4

Przebieg niedzielnych wyborów parlamentarnych na Ukrainie będzie obserwować 31 posłów i siedmiu senatorów z Polski. Parlamentarzyści będą przyglądać się wyborom m.in. w rejonie Kijowa, Odessy i Lwowa. Koordynatorem delegacji jest wicemarszałek sejmu Elżbieta Radziszewska (PO).

d1xmsu4

Podziel się opinią

Share
d1xmsu4
d1xmsu4
Więcej tematów