Trwa ładowanie...
d1huero

W czasie jazdy próbnej ukradli dwa harleye. Bracia zatrzymani

Policja w Małopolsce zatrzymała dwóch braci, którzy w nietypowy sposób chcieli przywłaszczyć sobie dwa, warte w sumie 120 tys. złotych, harleye. Żaden z mężczyzn nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Jakby tego było mało, obaj byli pod wpływem alkoholu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harley Davidson. Zdjęcie ilustracyjne.
Harley Davidson. Zdjęcie ilustracyjne. (iStock.com, Fot: eugenesergeev)
d1huero

Dwaj bracia z gminy Wiśniowa w województwie małopolskim znaleźli w internecie ofertę sprzedaży motocykli. Po udaniu się do właściciela maszyn zaproponowali jazdę próbną. Odjechali, jednak nie zamierzali wracać i sprzedający zgłosił kradzież na policję.

Bystre oko policjanta

Zmierzający do pracy policjant Ogniwa Kryminalnego komisariatu w Dobczycach, zwrócił uwagę na zaparkowany przy drodze motocykl marki Harley Davidson. Po dotarciu na posterunek, oficer dyżurny przekazał mu informację o skradzionych maszynach.

d1huero

Policjant powiązał fakty i już kilka minut później, w miejsce gdzie zauważył motocykl, wysłano patrol. Skradziony chopper i jego kierowca wciąż tam byli. 30-latek nie miał przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu. Przyznał także, że nie posiada odpowiednich do prowadzenia maszyny uprawnień. Zaraz po zatrzymaniu jednego z mężczyzn na poboczu, po przebiegającej obok drodze przejechał harley przypominający drugi ze skradzionych motocykli. Przypuszczenia policji okazały się trafne i już chwilę później drugi z braci wpadł w ręce dzielnicowego.

Zobacz także: Czuje się oszukana przez Schetynę. Będzie nieoczekiwana oferta dla Hartwich?

Na podwójnym gazie

Policjanci dokonujący zatrzymań od razu wyczuli od kierowców woń alkoholu. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że starszy z nich był w stanie "po spożyciu alkoholu". Przy badaniu młodszego - 27-latka, który także nie posiadał uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdu, alkomat wykazał ponad promil alkoholu we krwi.

Obu mężczyzn zatrzymano, a skradzione maszyny trafiły z powrotem w ręce prawowitego właściciela. Bracia z małopolski odpowiedzą teraz za kradzież, jazdę bez uprawnień i prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.

Źródło: Małopolska Policja

d1huero

Podziel się opinią

Share

d1huero

d1huero
Więcej tematów