Trwa ładowanie...

W ciągu niecałej doby oblano kwasem pięć młodych kobiet w Pakistanie

W ciągu ostatnich 24 godzin przynajmniej pięć dziewcząt zostało zaatakowanych kwasem przez jeżdżących na motorach mężczyzn w pobliżu miasta Kweta na zachodzie Pakistanu - podały władze lokalne. Sprawców dotychczas nie zidentyfikowano.
Share
Kobiety w Pakistanie
Kobiety w PakistanieŹródło: AFP, Fot: Farooq Naeem
d1lc48y

Ostatniemu wypadkowi uległy dziewczynki w wieku 14 i 15 lat. Zostały oblane kwasem przez dwóch motocyklistów, gdy wracały z targu w mieście Mastung, niedaleko Kwety w prowincji Beludżystan.

- Jedna z dziewcząt ma poranioną twarz, druga poparzoną szyję - poinformował agencję AFP jeden z policjantów. Ranne zostały przetransportowane do szpitala, a policja wszczęła śledztwo w celu zidentyfikowania sprawców, których motywy działania nie są znane.

Dzień wcześniej dwóch motocyklistów również zaatakowało kwasem trzy wracające do Kwety dwudziestolatki - powiedział AFP szef lokalnej policji.

d1lc48y

Zgodnie z wprowadzoną pod koniec 2011 r. poprawką do kodeksu karnego za takie przestępstwo grozi w Pakistanie od 14 lat więzienia po dożywocie i grzywna w wysokości miliona rupii (ok. 10 tys. dolarów). Jak wynika z danych pozarządowej organizacji Acid Survivors Foundation (ASF), od wejścia w życie poprawki znacznie wzrosła liczba oskarżeń o popełnienie podobnych przestępstw. Mimo to każdego roku ich ofiarą pada ponad 100 kobiet.

W Pakistanie częste są przypadki pobić i oblewania kwasem w ramach tzw. zabójstw honorowych, które popełniane są przeważnie przez mężczyzn na kobietach z ich własnych rodzin. Motywem zazwyczaj jest związek niezamężnej kobiety z mężczyzną bez zgody jej rodziny lub niechęć do zawarcia związku zaaranżowanego przez krewnych.

Oglądaj też: Dramat pakistańskich sióstr - trafiły do domu publicznego

d1lc48y

Podziel się opinią

Share
d1lc48y
d1lc48y
Więcej tematów