Trwa ładowanie...

W centrum handlowym otworzono specjalny punkt pomocy ofiar wybuchu gazu

W Silesia City Center zbierają dla poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy. Potrzebne jest dosłownie wszystko - przyjdź i przekaż rzeczy dla rodzin katastrofy.

Share
W centrum handlowym otworzono specjalny punkt pomocy ofiar wybuchu gazu
Źródło: materiały prasowe
d4cwwb1

Od dziś w Silesia City Center prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy, które trafią w ręce poszkodowanych w wybuchu gazu w kamienicy w centrum Katowic. Zbierane są m.in. ubrania i buty, środki higieny osobistej, przybory szkolne, drobny sprzęt gospodarstwa domowego - wszystko, co pozwoli ofiarom katastrofy znów stanąć na nogi. Organizatorem akcji jest katowicki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Silesia City Center.

Po wybuchu kamienicy w Katowicach jej mieszkańcy stracili dach nad głową i cały swój dobytek. Teraz trzeba pomóc im znów stanąć na nogi. W Silesia City Center ruszyła właśnie wielka akcja pomocy. Przez tydzień (od 27.10 do 3.11) prowadzona będzie tam zbiórka rzeczy, dzięki którym poszkodowani w wybuchu będą mogli wyposażyć mieszkania, jakie otrzymają od miasta.

d4cwwb1

Zbierane są przybory szkolne dla młodzieży powyżej 13 lat, produkty spożywcze o długim terminie ważności oraz drobny sprzęt gospodarstwa domowego - sztućce, zastawa stołowa, szklanki, garnki, a także ręczniki, koce, poduszki i pościel. Potrzebne są także ubrania kobiece i męskie oraz ciepłe buty na zimę, a także wszystko, co niezbędne dla 1-rocznego dziecka.

Specjalnie na cel zbiórki uruchomiono w centrum osobny lokal, znajduje się on przy al. Świętochłowickiej 24 w Silesii. Organizatorzy akcji apelują o to, aby ofiarowane rzeczy były w bardzo dobrym stanie lub nowe. Zebrane w czasie akcji dary trafią bezpośrednio do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który rozdysponuje je wśród poszkodowanych osób.

- Liczymy na ogromny odzew akcji, bo to w końcu pomoc sąsiadom. Każdy może się do niej przyłączyć, przynosząc uszanowane lub nowe rzeczy z domu. Naszych klientów z kolei namawiamy do podzielenia się robionymi zakupami lub zrobienia specjalnych zakupów na rzecz poszkodowanych - mówi Ewa Marcinek, dyrektor Silesia City Center.

Ale to nie jedyna forma pomocy ofiarom. Wpłaty środków pieniężnych dla poszkodowanych w wybuchu kamienicy przy ul. Chopina można przekazać na konto Caritas Archidiecezji Katowickiej Nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398 z dopiskiem "pomoc poszkodowanym w wybuchu kamienicy".

d4cwwb1

Podziel się opinią

Share
d4cwwb1
d4cwwb1
Więcej tematów