Trwa ładowanie...
d2p441u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Austrii zatrzymano nastolatki, które chciały wyjść za mąż za bojowników IS

Austriackie władze zatrzymały w niedzielę dwie nastoletnie dziewczyny, które próbowały przedostać się do Syrii, by tam wyjść za mąż za bojowników dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - poinformowała prokuratura w Salzburgu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Austrii zatrzymano nastolatki, które chciały wyjść za mąż za bojowników IS
(AFP, Fot: Said Khatib)
d2p441u

Dziewczyny w wieku 16 i 17 lat "zaoferowały się jako małżonki dla bojowników IS, a nawet złożyły obietnicę wstąpienia w związek małżeński" - przekazał rzecznik prokuratury.

16-latka, która według agencji APA pozostawała w kontakcie z dżihadystami, 30 grudnia została zatrzymana podczas kontroli w pociągu w Rumunii i odesłana do domu. Dziewczyna była już w drodze do Syrii i to ona miała zwerbować starszą o rok koleżankę.

Obie zostały zatrzymane przez policję w swoich domach w Salzburgu i w Górnej Austrii. Dziewczyny pochodzą z rodzin o bośniackich i czeczeńskich korzeniach. Obecnie przebywają w areszcie śledczym.

d2p441u

Rodzice nastolatek zwrócili się do policji i przekazali telefon komórkowy jednej z nich, gdy dziewczyny zaginęły w grudniu. O ich planach dowiedziano się dzięki danym pobranym z aplikacji, jaką posługiwały się one do komunikacji w internecie.

Austriackie MSW szacuje, że ok. 170 osób, w tym wielu z Europy Wschodniej, wyjechało z Austrii na Bliski Wschód, by przyłączyć się do zbrojnych organizacji islamistycznych. W październiku władze zatrzymały pod zarzutem działalności terrorystycznej 14-latka, który planował podróż do Syrii i w internecie próbował znaleźć instrukcję zbudowania bomby.

d2p441u

Podziel się opinią

Share

d2p441u

d2p441u
Więcej tematów