Trwa ładowanie...
d1k31t2
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

W Australii oddano cześć pamięci ofiar zestrzelonego nad Ukrainą samolotu

Premier Australii Tony Abbott odsłonił w piątek w Canberze tablicę pamiątkową, na której zapisano nazwiska 38 obywateli, którzy zginęli 17 lipca zeszłego roku na pokładzie samolotu Malaysia Airlines zestrzelonego nad wschodnią częścią Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Australii oddano cześć pamięci ofiar zestrzelonego nad Ukrainą samolotu
(PAP/EPA, Fot: DAVID GRAY / POOL)
d1k31t2

Lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur malezyjski Boeing 777 został zestrzelony nad wschodnią Ukrainą, na obszarach opanowanych przez prorosyjskich separatystów. 298 osób, które znajdowały się w samolocie, zginęło.

Podczas uroczystości rocznicowej premier Abbott odsłonił tablicę pamiątkową, która wmurowana jest w pomnik znajdujący się na ziemi pochodzącej z miejsca katastrofy. Z Ukrainy przywiózł ją policjant badający przyczynę katastrofy.

- Wiedział (funkcjonariusz), że miejsce, w którym MH17 się rozbił jest uświęcone i jakaś jego część powinna wrócić do Australii. To był z jego strony ludzki i przyzwoity czyn. Jego działanie kontrastuje z barbarzyństwem, które doprowadziło do strącenia samolotu - podkreślił Abbott.

d1k31t2

W uroczystości wzięli udział bliscy i rodziny ofiar katastrofy.

Tego samego dnia w australijskich mediach opublikowano, nieznany dotąd, materiał wideo nagrany w dniu katastrofy. Przedstawia on najprawdopodobniej prorosyjskich separatystów przeszukujących bagaże pasażerów samolotu malezyjskich linii lotniczych. Minister spraw zagranicznych Australii Julie Bishop podkreśliła, że nagranie "wywołuje obrzydzenie".

- Oglądanie tego wywołuje obrzydzenie. Bardzo zastanawiające jest dlaczego ten film opublikowano właśnie teraz - 12 miesięcy od zestrzelenia MH17 - podkreśliła szefowa australijskiej dyplomacji w wywiadzie telewizyjnym. Podkreśliła, że tego typu materiał musi wywołać szczególnie negatywne uczucia wśród rodzin i bliskich ofiar.

Powołując się na dane wywiadowcze, rządy państw zachodnich i Ukrainy przypisują odpowiedzialność za tę tragedię prorosyjski separatystom. Moskwa odpiera te zarzuty, sugerując, iż samolot trafiła rakieta wystrzelona przez ukraiński myśliwiec.

d1k31t2

Zobacz także: Wywożenie szczątków samolotu zestrzelonego nad Ukrainą

d1k31t2

Podziel się opinią

Share

d1k31t2

d1k31t2
Więcej tematów