Trwa ładowanie...
vera jourova

Vera Jourova o nowym mechanizmie w UE. Chodzi o praworządność i unijne fundusze

Vera Jourova deklaruje wprowadzenie nowego mechanizmu w budżecie Unii Europejskiej. Chodzi o to, by wypłata środków była uzależniona od spełniania norm praworządności.

Share
Vera Jourova o nowym mechanizmie w UE. Chodzi o praworządność i unijne fundusze
Źródło: Anadolu Agency via Getty Images
d1k00p1

Wiceszefowa Komisji Europejskiej wzięła udział w debacie podczas posiedzenia komisji ds. prawnych (JURI) Parlamentu Europejskiego. - Jestem przekonana, że uwzględnienie warunku praworządności w wieloletnich ramach finansowych jest obecnie bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej - stwierdziła Vera Jourova.

Dodała, że zrobi wszystko, by zapewnić, że mechanizm znajdzie się w finalnej wersji budżetu. Jourova podkreśliła także, że procedura artykułu 7 będzie kontynuowana wobec Polski, ale wciąż będzie trwał dialog z polskim rządem. Wkrótce ma się również ukazać coroczny raport na temat przestrzegania praworządności we wszystkich państwach UE.

Tymczasem w poniedziałek europosłowie z komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych (LIBE) pracowali nad projektem raportu o sytuacji w Polsce. Dokument przygotował szef komisji Juan Fernando Lopez Aguilar i dotyczy decyzji w sprawie stwierdzenia wyraźnego ryzyka poważnego naruszenia przez Polskę zasady praworządności.

d1k00p1

Zobacz także: Czarzasty po 5 latach kadencji Dudy: to zły człowiek

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1k00p1

Podziel się opinią

Share
d1k00p1
d1k00p1
Więcej tematów