Trwa ładowanie...
d3od55t
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Vaclav Klaus: imigracja stanowi poważne zagrożenie dla Europy

Były czeski prezydent, eurosceptyczny Vaclav Klaus powiedział, że skierował do rządu petycję, w której wzywa do zapewnienia nienaruszalności czeskich granic i odrzucenia kwot dla relokacji imigrantów, przewidzianych przez Komisję Europejską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
(AFP, Fot: Hoang Dinh Nam)
d3od55t

- My sygnatariusze nie jesteśmy obojętni na cierpienie tysięcy ludzi spowodowane przez wojny i katastrofy, ale jesteśmy przeciwni manipulacji opinią publiczną poprzez tworzenie fałszywego poczucia solidarności z migrantami - powiedział Klaus na konferencji prasowej w Lysej nad Labem niedaleko Pragi.

Petycję na stronie internetowej (www.protiimigraci.cz) podpisało do godziny 16 w sobotę ponad 20 tys. ludzi.

"Masowa imigracja stanowi fundamentalne zagrożenie dla stabilności Europy i krajów Unii Europejskiej" - głosi tekst petycji, który ostrzega przed "ryzykiem i zagrożeniami wynikającymi ze sztucznej mieszanki narodów, kultur i całkowicie odmiennych religii".

d3od55t

"Jest niedopuszczalne, by pod szyldem UE, a przede wszystkim pod naciskiem Niemiec i Francji zasady strefy Schengen były gwałcone, a tym krajom, które dokładają starań, by zasady te były przestrzegane - jak np. Węgrom - groziły sankcje" - czytamy w petycji.

Wzywa ona rząd Czech do "zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i nienaruszalności granic kraju wszystkimi dostępnymi środkami", "niezaakceptowania na poziomie UE żadnych kwot lub podobnych środków dystrybucji migrantów" i "domagania się przestrzegania umów w sprawie polityki azylowej".

74-letni Klaus, prezydent w latach 2003-2013, powiedział wcześniej w tym tygodniu, że Europa przyjmując imigrantów popełnia "samobójstwo". Była to reakcja na wypowiedź szefa francuskiej dyplomacji Laurenta Fabiusa, który określił jako "skandaliczną" postawę niektórych krajów Europy Wschodniej, które sprzeciwiają się kwotowemu rozmieszczeniu imigrantów napływających do Europy. W wywiadzie dla francuskiego radia w zeszłą niedzielę Fabius powiedział też, że budowa ogrodzenia z drutu żyletkowego na granicy Węgier z Serbią "nie respektuje wspólnych wartości europejskich".

d3od55t

Podziel się opinią

Share

d3od55t

d3od55t
Więcej tematów