Trwa ładowanie...
d13014h
09-02-2010 02:15

Uznanie praw polskiej mniejszości w Niemczech coraz bliżej

Mniejszość polska przedstawi wkrótce Niemcom sześć postulatów uzgodnionych z przedstawicielami polskiego rządu - ustaliła "Rzeczpospolita".

d13014h
d13014h

Na czwartkowym berlińskim spotkaniu wiceszefów niemieckiego MSW Christopha Bergnera i polskiego MSWiA Tomasza Siemoniaka, odpowiedzialnych za problematykę mniejszości narodowych, będą obecni przedstawiciele organizacji polonijnych w Niemczech i mniejszości niemieckiej w Polsce.

- To wyjątkowe wydarzenie - podkreśla Marek Wójcicki, prezes Związku Polaków w Niemczech Rodło. - Mogło do niego dojść wskutek zdecydowanej postawy polskiego rządu, ale i przychylnego stanowiska wiceministra Bergnera - zaznacza.

Według prezesa Rodła, dobry klimat do załatwienia sprawy statusu polskiej mniejszości stworzyła twarda postawa ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego podczas grudniowego spotkania ze swym niemieckim odpowiednikiem Guido Westerwellem. Ale też wywiad sprzed tygodnia w "Die Welt", w którym Sikorski jednoznacznie opowiada się za aktem sprawiedliwości w postaci nadania nam przywilejów identycznych z tymi, jakimi cieszy się mniejszość niemiecka w Polsce.

d13014h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13014h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj