Trwa ładowanie...
d4avemq

Uwaga na prywatyzacyjne niedociągnięcia


Komisja Europejska wezwała w piątek polski rząd, żeby unikał "niedociągnięć" w traktowaniu zagranicznych inwestorów, i zachęciła, by rozwiał "potencjalne" niepokoje o
dalszy ciąg dotychczas ogólnie pomyślnej prywatyzacji.

d4avemq
d4avemq

Poinformował o tym polskich dziennikarzy Jean-Christophe Filori, rzecznik komisarza UE ds. poszerzenia, Guentera Verheugena.

Według niego, Komisja oceniła ogólnie pozytywnie dotychczasowe postępy Polski w prywatyzacji, ale zwróciła uwagę na ryzyko odwrócenia prawidłowych tendencji, wskutek wdrażania nowego programu gospodarczego rządu.

Komisja wymieniła dwa "potencjalne" powody do niepokoju wynikające z programu gospodarczego nowego rządu: zapowiedzianą rewizję planów dokończenia prywatyzacji sektora finansowego i propozycje konsolidacji państwowych firm w kilku sektorach przed prywatyzacją.

Raport, przekazany w piątek rządom Unii Europejskiej, powstał przede wszystkim na życzenie Holandii, która uzależniła od jego sporządzenia zgodę na zamknięcie z Polską 21 marca działu negocjacji członkowskich "swobodny przepływ kapitału" (obejmującego również obrót ziemią). (reb)

d4avemq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4avemq
Więcej tematów