Trwa ładowanie...
dh49eky
zabawki
23-05-2007 14:10

Uwaga na niebezpieczne zabawki z Chin!

Ponad 30 procent zabawek zbadanych w tym roku przez Inspekcję Handlową może być niebezpieczne dla dzieci. Zdecydowana większość wadliwych produktów pochodziła z Chin.

dh49eky
dh49eky

Są wśród nich zabawki zagrażające nawet życiu dzieci - przestrzega główny inspektor Inspekcji Handlowej Łukasz Bystrzyński. Na przykład zbyt drobne elementy występujące w zabawkach, które przy połknięciu mogą grozić uduszeniem się dziecka. Ponadto zdarza się, że przy produkcji zabawki użyto niebezpiecznych substancji chemicznych.

Andrzej Dżon z Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji poinformował, że skontrolowano w ostatnim czasie na przykład 15 modeli rowerków dla dzieci i żaden z nich nie okazał się produktem bezpiecznym. Najczęściej wady dotyczyły kierownicy, co mogło być bardzo niebezpieczne.

Urszula Szałkowska z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta powiedziała, że z roku na rok rośnie liczba wykrytych niebezpiecznych produktów. Przed trzema laty wykrywano kilkadziesiąt wadliwych produktów, a w tym roku może ich już być kilkaset.

Lista niebezpiecznych produktów znajduje się na stronie internetowej Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

dh49eky
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dh49eky
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj