Trwa ładowanie...
d1v4d7h

UW krytykuje propozycje SLD

Unia Wolności sprzeciwia się proponowanej przez SLD nowelizacji ustawy o działaniu Rady Ministrów, która zakłada m.in., że prezesi NIK i NBP nie będą mogli uczestniczyć w posiedzeniach rządu - poinformował Adrian Furgalski z UW.

Share
d1v4d7h

Unia Wolności wyraża sprzeciw wobec propozycji zawartych w ustawach zmieniających organizację i tryb pracy Rady Ministrów. Wykluczenie w obradach rządu przedstawicieli NIK i NBP jest wysoce szkodliwe i sprawi, że nikt spoza grona rządowego nie będzie patrzył rządzącym na ręce - powiedział w sobotę Furgalski.

Jest to oficjalne stanowisko zarządu Unii Wolności.

Równie niebezpieczne - według Furgalskiego - są proponowane przez koalicję zmiany w zasadach działania Służby Cywilnej. Dotyczy to m.in. poprawki, która zakłada, że do 31 grudnia 2005 roku dyrektor generalny urzędu może wyrazić zgodę na obsadzenie wyższych stanowisk w Służbie Cywilnej przez osobę nie będącą członkiem korpusu tej Służby.

Spowoduje to sytuację, w której górę przy naborze urzędników administracji centralnej weźmie interes partyjny co wytworzy pole do nadużyć i korupcji - powiedział Furgalski. (an)

d1v4d7h

Podziel się opinią

Share
d1v4d7h
d1v4d7h
Więcej tematów