Trwa ładowanie...

Utrudnienia w centrum Wrocławia. To efekt dużej awarii wodociągowej

Duża awaria wodociągowa w centrum Wrocławia powoduje znaczne utrudnienia w ruchu. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne zapewnia, że prace zakończą się w najbliższą środę.
Share
Awaria wodociągowa w centrum Wrocławia
Awaria wodociągowa w centrum WrocławiaŹródło: Materiały prasowe
d3zshdx

Do poważnej awarii wodociągowej doszło we Wrocławiu w niedzielę w godzinach porannych. U zbiegu ulicy Oławskiej i placu Powstańców Warszawy, obok budynku poczty, pękła rura kanalizacyjna o średnicy jednego metra. W wyniku pęknięcia, woda wylewała się na pobliski chodnik oraz jezdnię w kierunku pl. Dominikańskiego, a także wlewała się do przejść podziemnych zlokalizowanych pod pl. Społecznym.

W wyniku awarii przez kilka godzin w wielu częściach Wrocławia ciśnienie wody w kranach było obniżone. Powstały również spore utrudnienia w ruchu samochodowym w kierunku centrum miasta. Na placu Społecznym oraz moście Grunwaldzkim utworzyły się ogromne korki. Pracownicy MPWiK pracują obecnie nad usunięciem awarii, następnie rozpoczną się prace mające na celu przywrócenie odpowiedniego stanu nawierzchni w miejscu wykopu.

U zbiegu ul. Oławskiej i pl. Powstańców Warszawy czynny jest obecnie tylko jeden z trzech pasów ruchu w kierunku centrum Wrocławia. Ogromne korki tworzyły się w poniedziałkowy poranek już na moście Grunwaldzkim, jednak w godzinach przedpołudniowych ruch samochodów nieco się zmniejszył. Ruchem w okolicy kieruje policja.

d3zshdx

Dla kierowców jadących w kierunku centrum od strony mostu Pokoju zalecany jest objazd ulicami Słowackiego i Podwale, zaś dla kierowców poruszających się od mostu Grunwaldzkiego - Kujawską oraz Traugutta.

- Prace u zbiegu Oławskiej i placu Powstańców Warszawy powinny zakończyć się w środę, 14 stycznia, w późnych godzinach wieczornych – mówi Wirtualnej Polsce Konrad Antkowiak, rzecznik prasowy wrocławskiego MPWiK.

Awarie wodociągowe w tej części Wrocławia to nie nowość. W listopadzie 2013 r. w wyniku awarii rurociągu zalane zostały oba tunele na ul. Oławskiej i przejście podziemne przez ulicę. Duża część mieszkań we Wrocławiu została wówczas pozbawiona bieżącej wody. Utrudnienia związane z pracami trwały kilka dni.

d3zshdx

Podziel się opinią

Share
d3zshdx
d3zshdx
Więcej tematów