Trwa ładowanie...
d8jq0pp
d8jq0pp

Utopił się, przemycając papierosy przez granicę

Ciało 51-letniego mężczyzny znaleźli w poniedziałek w rzece Bug, na granicy polsko-ukraińskiej, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Prawdopodobnie utopił się on podczas próby przemycenia papierosów o wartości ok. 3 tys. zł - poinformowała straż graniczna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d8jq0pp

Ze wstępnych ustaleń straży granicznej wynika, że do tragedii doszło w piątek niedaleko miejscowości Kryłów na Lubelszczyźnie. Mężczyzna na pontonie przeprawił się przez graniczną rzekę Bug na stronę ukraińską, skąd miał zabrać wcześniej przygotowaną kontrabandę.

- Prawdopodobnie ktoś lub coś musiało przemytnika spłoszyć, ponieważ papierosów nie zdążył załadować. Zostawił ponton i usiłował wrócić na polski brzeg, przepływając rzekę wpław - powiedział rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Wójcik.

Po stronie ukraińskiej przy brzegu rzeki znaleziono ponton, ślady człowieka oraz ukryte w zaroślach, zapakowane w torbę podróżną 51 kartonów papierosów. Natomiast po polskiej stronie w odległości kilkunastu metrów od rzeki znaleziono samochód osobowy należący utopionego mężczyzny.

Sprawę bada Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie.

d8jq0pp

Podziel się opinią

Share

d8jq0pp

d8jq0pp
Więcej tematów