Trwa ładowanie...

Usnarz Górny. Obozowisko migrantów stoi puste

Obozowisko znajdujące się na wysokości Usnarza Górnego świeci pustkami. Straż Graniczna pokazała nagranie z miejsca, od którego rozpoczął się kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej. W lesie pozostały jedynie puste namioty.

Share
Usnarz Górny. Od soboty obozowisko migrantów stoi puste (East News)Usnarz Górny. Od soboty obozowisko migrantów stoi puste (East News)
d1fju6c

"Od soboty 23.10 w koczowisku po stronie białoruskiej (na wys. m. Usnarz Górny) nie ma już żadnych osób, pozostały namioty" - czytamy na Twitterze Straży Granicznej.

Mimo że w obozowisku już nikt nie przebywa, teren - jak wynika z relacji polskich pograniczników - wciąż jest pilnowany przez białoruskie służby.

Straż Graniczna o siłowym forsowaniu granicy. Podano dane

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Straż Graniczna przekazała najnowsze dane z granicy polsko-białoruskiej.

d1fju6c

Rzeczniczka ppor. Anna Michalska przekazała, że w sobotę odnotowano 373 próby przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, a w niedzielę 508. - W październiku takich prób było 13 300, a od początku roku 25 000 - dodała przedstawicielka SG.

Zobacz też: Grondecka: logistyka jest teraz nieco trudniejsza. Najświeższa relacja z Afganistanu

- We wrześniu służby zatrzymały 319 osób, a w październiku do tej pory ok. 360 osób - zaznaczyła przedstawicielka SG.

d1fju6c

Michalska dodała, że od początku 2021 roku do połowy października Straż Graniczna zatrzymała 2 224 migrantów. W analogicznym okresie w ubiegłym roku były to 42 osoby.

Siłowe forsowanie granicy

Rzeczniczka prasowa SG dodała również, że w weekend doszło do siłowego forsowania granicy. Ppor. Anna Michalska przekazała, że wśród osób, które za pomocą siły chciały się przedostać na polską stronę, rozpoznano migrantów, którzy byli w koczowisku na Białorusi.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 22 w rejonie Usnarza Górnego. - Tam grupa 70 osób próbowała się wedrzeć do Polski - wyjaśniła Michalska i dodała, że migranci byli agresywni. Mieli oni rzucać kamieniami oraz gałęziami.

d1fju6c

Kolejna próba przekroczenia granicy takim sposobem miała miejsce w niedzielę około godziny 17, ale eskalowało to do późniejszych godzin wieczornych.

W wyniku tych wydarzeń dwóch żołnierzy Wojska Polskiego trafiło do szpitala. Jeden z nich został uderzony przez cudzoziemców kamieniem w twarz, a drugi gałęzią. - Tym osobom nie zagraża żadne niebezpieczeństwo - dodała przedstawicielka Straży Granicznej. Mężczyźni opuścili szpital. Drobnych obrażeń zaznali także funkcjonariusze SG. W ich przypadku nie było konieczności skorzystania z pomocy medycznej.

Michalska podkreśliła, że w tych dwóch przypadkach cudzoziemcy nie przekroczyli granicy z Polską. - Tym próbom udało się nam zapobiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1fju6c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fju6c
d1fju6c
Więcej tematów