Trwa ładowanie...

Uśmiechnięty Jarosław Kaczyński w czapeczce Donalda Trumpa

Ekonomista i publicysta Matthew Tyrmand, który przyjechał z wizytą z USA do Polski, przywiózł prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu nietypowy prezent. To czapka z kampanii wyborczej Donalda Trumpa, na której widoczne jest hasło "Make America Great Again" (tłum. Uczyńmy Amerykę znów wielką).

Share
Uśmiechnięty Jarosław Kaczyński w czapeczce Donalda Trumpa
Źródło: Facebook.com/Matthew Tyrmand
d3d5j6k

Jak widać na zdjęciu, które Tyrmand opublikował na Twitterze, pamiątka związana z prezydentem Stanów Zjednoczonych bardzo spodobała się prezesowi PiS.

W krótkim opisie fotografii publicysta podkreślił, że przywrócenie wielkości Ameryce, oznacza również przywrócenie wielkości Europie i Polsce. W jego opinii suwerenność państw może się okazać korzystna dla wszystkich.

d3d5j6k

Chwilę po pojawieniu się zdjęcia z Kaczyńskim Tyrmand zamieścił również Twitta z Anną Marią Anders, pełnomocnikiem premier Beaty Szydło do spraw dialogu międzynarodowego. Ona również pojawiła się w czapce z kampanii Trumpa, a autor selfie dodał, że "polscy i amerykańscy patrioci dobrze rozumieją znaczenie hasła "Make America Great Again".

Hasło pożyczone od Reagana

"Make America Great Again" to slogan, który już dwukrotnie użyty był w czasie kampanii wyborczych na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Pierwotnie został utworzony na potrzeby kampanii Ronalda Reagana w 1980 roku.

Do 2015 roku hasło było kojarzone wyłącznie z całą prezydenturą Reagana w latach 1981-1989, ale w ostatniej przedwyborczej kampanii wrócił do niego Donald Trump.

d3d5j6k

Słynne już "MAGA" pojawiało się więc w każdym miejscu związanym z ówczesnym kandydatem na prezydenta USA. Widniało m.in. na samolotach i wieżowcach Trumpa, ale przede wszystkim na milionach czapek z daszkiem, które stały się symbolem fanów republikanina.

Pomimo zakupu przez miliardera sloganu "Make America Great Again" jako znaku towarowego, został on wykorzystany również przez innych republikańskich kandydatów na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, między innymi Teda Cruza i Scotta Walkera

d3d5j6k

Podziel się opinią

Share
d3d5j6k
d3d5j6k
Więcej tematów