Trwa ładowanie...

USA: W Waszyngtonie odbędzie się manifestacja społeczności LGBT. To sprzeciw wobec słów Dudy

Andrzej Duda przybył do Waszyngtonu, gdzie w środę spotka się z Donaldem Trumpem. Jednak nim do tego dojdzie, Duda złożył kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Jak donoszą media, również w środę 24 czerwca w Waszyngtonie ma odbyć się manifestacja społeczności LGBT. Tym sposobem chce ona wyrazić sprzeciw wobec wypowiedzi Andrzeja Dudy, które padały w trakcie kampanijnych podróży po Polsce.

Share
USA: W Waszyngtonie odbędzie się manifestacja społeczności LGBT. To sprzeciw wobec słów Dudy
Źródło: Getty Images
d3gqtxr

Przed spotkaniem z Donaldem Trumpem, polski prezydent złożył kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Białego Domu. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, uwieczniające ten moment.

Jeszcze kilkanaście godzin wcześniej pomnik był zagrodzony. W parku Lafayette odbywał się bowiem antyrasistowski protest. Podczas manifestacji doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze używali gazu wobec zgromadzonych. Zwiększone środki bezpieczeństwa objęły również Biały Dom, przed którym ustawione zostały betonowe bariery.

d3gqtxr

W trakcie wizyty Dudy, w Waszyngtonie zaplanowana jest manifestacja społeczności LGBT - donosi Polsat News. "Ma ona wyrazić sprzeciw wobec tego, co prezydent Andrzej Duda mówił w trwającej kampanii wyborczej" - donosi Polsat News.

USA: Bob Menendez uważa wizytę za "niestosowną"

Sprzeciw wobec temu spotkaniu wyraża również Human Rights Campaing, czyli jedna z największych grup interesu w Stanach Zjednoczonych. Z kolei zdaniem senatora Boba Menendeza, członka komitetu spraw zagranicznych, wizyta jest "niestosowna". Twierdzi, że ze względu na zbliżające się polskie wybory można odnieść wrażenie, iż Trump faworyzuje jednego z kandydatów.

Zobacz też: Czy Hołownia przekaże swoje głosy w II turze? Deklaracja

Ponadto senator dodał, że Stany Zjednoczone powinny wspierać dążenia do wyrównania praw osób LGBT na każdym zakątku świata. - Jestem zaniepokojony brakiem zaangażowania prezydenta Dudy w promowanie praw człowieka, a zwłaszcza jego wyrażanymi w kampanii wypowiedziami anty-LGBT - spuentował Menendez.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: polsatnews.pl, wiadomosci.gazeta.pl

d3gqtxr

Podziel się opinią

Share
d3gqtxr
d3gqtxr
Więcej tematów