Trwa ładowanie...
d4wzyxz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
usa

USA uznały niepodległość Czarnogóry

Stany Zjednoczone uznały niepodległość Czarnogóry. Wcześniej niepodległość tej niegdysiejszej republiki jugosłowiańskiej uznały Unia Europejska i Rosja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA uznały niepodległość Czarnogóry
(PAP/EPA)
d4wzyxz

Po referendum z 21 maja, w którym 55,5% Czarnogórców opowiedziało się za niezależnością, Czarnogóra odłączyła się od Serbii, z którą od 2003 roku tworzyła luźny związek dwóch republik pod nazwą Serbia i Czarnogóra.

Zaszczyt znalezienia się wśród wolnych i niepodległych państw świata niesie ze sobą wyzwanie obrony i rozwoju wolności, praw i dobrobytu wszystkich mieszkańców Czarnogóry - oświadczył rzecznik Białego Domu, Sean McCormack ogłaszając decyzję rządu USA.

d4wzyxz

Podziel się opinią

Share

d4wzyxz

d4wzyxz
Więcej tematów