Trwa ładowanie...

USA. Strzelanina w placówce FedEx. Nowe fakty o sprawcy

Strzelanina w USA. W strzelaninie w Indianapolis zginęło łącznie z napastnikiem co najmniej dziewięć osób. Okazuje się, że napastnik był byłbym pracownikiem tej placówki. Pojawiają się nowe fakty w tej sprawie.

Share
USA.Strzelanina w placówce FedEx
USA.Strzelanina w placówce FedExŹródło: East News
d4egxrc

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek przed północą (około godziny 6 czasu polskiego - red.) w mieście Indianapolis w pobliżu firmy FedEx, mieszczącej się obok lokalnego lotniska.

Głos ws. strzelaniny zabrała już firma FedEx. Władze wystosowały komunikat do mediów i rodzin uczestników tragicznego zdarzenia.

d4egxrc

"Dotarły do nas doniesienia o tragicznej strzelaninie w naszym zakładzie FedEx Ground w pobliżu lotniska w Indianapolis. Bezpieczeństwo jest naszym najwyższym priorytetem, a nasze myśli kierujemy do rodzin naszych pracowników" - czytamy w oświadczeniu.

USA. Sprawca masakry

Według agencji AP sprawca masakry w Indianapolis to 19-letni Brandon Scott Hole. Wiadomo już, że był wcześniej pracownikiem FedExu. "Wciąż staramy się ustalić dokładną przyczynę tego incydentu” - powiedział rzecznik policji w Indianapolis, Genae Cook.

Wcześniej stacja CNN informowała, że podejrzany był znany władzom federalnym i lokalnym. Jego krewny ostrzegał władze, że Hole może uciec się do przemocy. Federalne Biuro Śledcze przekazało, że miał problemy psychiczne.

W 2020 roku przesłuchiwany przez agentów FBI po tym, jak jego matka zadzwoniła na policję, aby powiedzieć, że jej syn może popełnić "samobójstwo z rąk policjanta". Został umieszczony w zakładzie psychiatrycznym. W jego domu znaleziono wówczas broń.

d4egxrc

Prezydent USA Joe Biden w związku ze strzelaniną zarządził w piątek opuszczenie flag do połowy masztu.

Jak przekazują władze, sprawca "wysiadł z samochodu i dość szybko rozpoczął strzelaninę na chybił trafił na zewnątrz obiektu. (…) Następnie wszedł do środka i nie dotarł zbyt daleko".

Po strzelaninie znaleziono osiem ciał - cztery osoby na zewnątrz, a cztery inne, nie licząc napastnika, wewnątrz. To osoby w wieku od 19 do 74 lat.

"Absurd!". Zgrzyt w PiS ws. Sławomira Nowaka. Patryk Jaki odpowiada Pawłowi Jabłońskiemueas

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4egxrc

Podziel się opinią

Share
d4egxrc
d4egxrc
Więcej tematów