Trwa ładowanie...

USA. Strzały na Kapitolu. Kobieta w "krytycznym stanie"

USA. Na Kapitolu, gdzie trwają zamieszki wywołane przez zwolenników Donalda Trumpa, padły strzały. Jak informują amerykańskie media, raniono kobietę. Jej stan określają jako "krytyczny".

Share
USA. Strzały na Kapitolu. Kobieta w "krytycznym stanie"
USA. Strzały na Kapitolu. Kobieta w "krytycznym stanie"Źródło: East News, Fot: Associated Press
d3mewrd

USA - olbrzymie zamieszki na Kapitolu w Waszyngtonie. W środę 6 stycznia na połączonych obradach zebrała się tam Izba Reprezentantów oraz Senat, by ogłosić oficjalne wyniki wyborów prezydenckich z listopada 2020 roku.

USA. Strzały na Kapitolu. Kobieta w "krytycznym stanie"

W trakcie starć doszło do strzelaniny. Jak informuje stacja NBC News - raniono kobietę. Na nagraniu opublikowanym przez stację telewizyjną widać, jak służby medyczne wiozą na noszach jedną z osób. Była reanimowana.

d3mewrd

Ze wstępnych informacji dziennikarzy tej stacji wynika, że została postrzelona w klatkę piersiową. Jej stan określany jest jako krytyczny.

Wybory w USA. Witold Waszczykowski gorzko o współpracy z UE. Zeszło na Donalda Tuska

Świadkowie zdarzenia w rozmowie z dziennikarzami CNN poinformowali, że strzały padły w okolicy schodów wiodących do Kapitolu.

USA. Strzały na Kapitolu. Służby: jedna osoba postrzelona, są ranni

Chwilę przed godziną 22 czasu polskiego służby bezpieczeństwa Kapitolu potwierdziły informację o jednej postrzelonej osobie. "Ranne zostało także pięć innych osób" - przekazały służby.

d3mewrd

Na ten moment funkcjonariusze nie przekazali informacji dotyczących osoby, która postrzeliła kobietę. Nie ma też informacji o okolicznościach, w jakich doszło do postrzelenia.

Według źródeł stacji CNN rannych zostało też "wielu funkcjonariuszy". Co najmniej jeden z nich miał zostać przetransportowany do szpitala.

USA. Strzały na Kapitolu. Olbrzymie zamieszki po wiecu Donalda Trumpa

Do zamieszek na Kapitolu doszło 6 stycznia chwilę po wiecu zwolenników Donalda Trumpa. Urzędujący prezydent mówił tam o "skradzionych wyborach" i "hańbie". Wiec trwał w momencie, gdy Izba Reprezentantów i Senat rozpoczynały liczenie głosów elektorskich, by podać oficjalne wyniki wyborów prezydenckich z listopada 2020 roku.

d3mewrd

Sytuacja na Kapitolu zaogniła się do tego stopnia, że zdecydowano o przerwaniu obrad. Część protestujących wdarła się do środka - weszli na salę obrad, a także do gabinetu Nency Pelosi - spiker Izby Reprezentantów USA. Służby informują o wybitych oknach oraz rękoczynach. Na kilku zdjęciach widać, jak funkcjonariusze muszą sięgać po broń.

Relację CNN z USA możecie oglądać za pomocą WP Pilota.

Źródło: CNN / NBC News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mewrd

Podziel się opinią

Share
d3mewrd
d3mewrd
Więcej tematów