Trwa ładowanie...
d1zak4y
IAR

USA: starcie Clinton i Sandersa w kolejnej debacie telewizyjnej

• Sanders zarzucił Clinton powiązania z Wall Street i błędne decyzje polityczne • Była sekretarz stanu wytykała Sandersowi nierealistyczny program • Po dotychczasowych prawyborach Clinton ma wyraźną przewagę nad Sandersem • Najnowsze sondaże jednak nie są już tak jednoznaczne
Share
Kandydatka Demokratów Hillary Clinton
Kandydatka Demokratów Hillary ClintonŹródło: AFP, Fot: Jason Redmond
d1zak4y

Na kilka dni przed niezwykle ważnymi prawyborami w stanie Nowy Jork ubiegający się o nominację Partii Demokratycznej Hillary Clinton i Bernie Sanders starli się w nocy z czwartku na piątek czasu lokalnego w kolejnej debacie telewizyjnej.

Dziewiąta debata telewizyjna kandydatów Partii Demokratycznej w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn przebiegła pod znakiem wzajemnych ataków, także osobistych.

Podczas debaty w telewizji CNN Sanders zarzucił Clinton powiązania z Wall Street i błędne decyzje polityczne.

d1zak4y

Senator wycofał się z wcześniejszego stwierdzenia, że Hillary Clinton brakuje kwalifikacji by zostać prezydentem. Nie powstrzymał się jednak od krytyki byłej sekretarz stanu. - Czy sekretarz Clinton ma doświadczenie i inteligencję by zostać prezydentem? Oczywiście tak. Kwestionuję jednak jej umiejętność oceny sytuacji - mówił Sanders, przypominając głosowanie przez Clinton za wojną w Iraku, poparcie traktatów o wolnym handlu oraz akceptowanie wielomilionowych dotacji z Wall Street na kampanię wyborczą.

Była sekretarz stanu wytykała Sandersowi nierealistyczny program i brak orientacji w kluczowych kwestiach. Atakowana zasłaniała się popularnym wśród demokratów Barackiem Obamą. W pewnym momencie stwierdziła nawet, że wytykanie iż wspierające ją komitety wyborcze przyjmują pieniądze z Wall Street jest atakiem na obecnego prezydenta.

Walka Sandersa i Clinton o nominację tej partii stała się wyjątkowo zażarta w przededniu prawyborów w Nowym Jorku, które zaplanowano na 19 kwietnia. Stawką jest tu aż 291 delegatów na lipcową konwencję partii, która nominuje kandydata w wyborach prezydenckich.

Po dotychczasowych prawyborach Hillary Clinton ma wyraźną przewagę nad Sandersem, ale najnowsze sondaże nie są już tak jednoznaczne jak wcześniej i wskazują, że szanse są o wiele bardziej wyrównane.

d1zak4y

Podziel się opinią

Share
d1zak4y
d1zak4y
Więcej tematów