Trwa ładowanie...
usa

USA. Seria eksplozji w rafinerii. Mieszkańcy ewakuowani

Potężne eksplozje wstrząsnęły w środę kompleksem rafinerii ropy naftowej w amerykańskim Port Neches w stanie Teksas. W wyniku awarii ucierpiało trzech jego pracowników. Ewakuowano mieszkańców czterech pobliskich miejscowości.

Share
USA. Seria eksplozji w rafinerii. Mieszkańcy ewakuowani
Źródło: East News
d5bwdym

Kompleks rafinerii należy do firmy TPC Group. Pierwszy wybuch w rafinerii pociągnął za sobą następne. Ich siła była ogromna - w budynkach znajdujących się w pobliżu kompleksu wyleciały szyby z okien, a zamknięte drzwi zostały wyrwane z zawiasów.

Po eksplozji w jednej z wież destylacyjnych władze hrabstwa Jefferson zarządziły ewakuację wszystkich mieszkańców w promieniu 6,4 km od rafinerii. Nakaz ewakuacji objął ok. 60 tys. osób zamieszkałych w części Port Neches, a także miejscowości Groves, Nederland i Port Arthur.

Przedstawiciele TPC Group informują, że rozmiar zniszczeń będzie można ocenić dopiero po wypaleniu się przerabianej ropy. Objęte pożarem rafinerie zajmują obszar ponad 80 hektarów i produkują, poza paliwami, także syntetyczny kauczuk, żywicę syntetyczną i dodatki do paliw.

Dwóch mężczyzn i dziecko to rodzina? Ostrożna odpowiedź Gawkowskiego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5bwdym

Podziel się opinią

Share
d5bwdym
d5bwdym
Więcej tematów