Trwa ładowanie...
d337t36

USA: Sankcje Rosji utrudniają nam życie

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson proszony o skomentowanie sankcji, jakie Rosja nałożyła na dyplomatów USA, powiedział: "oczywiście, utrudniają nam życie". Dodał, że spotka się w weekend z szefem MSZ Rosji Siergiejem Ławrowem. Tillerson przyznał też, że w stosunkach amerykańsko-rosyjskich panuje "znaczące napięcie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Sankcje Rosji utrudniają nam życie
(PAP/EPA, Fot: SERGEY DOLZHENKO)
d337t36

Kilka dni temu MSZ Rosji ogłosiło, że od 1 września liczba pracowników przedstawicielstw dyplomatycznych USA (ambasady w Moskwie i konsulatów generalnych w Petersburgu, Jekaterynburgu i Władywostoku) ma zostać zrównana z liczbą personelu rosyjskiego w placówkach w USA, czyli wynieść 455 osób.

Siergiej Ławrow w USA

Rex Tillerson i Siergiej Ławrow rozmawiali już telefonicznie w piątek, po nałożeniu przez Kreml restrykcji na amerykańskie placówki w Rosji. Rosyjski minister powiedział w tej rozmowie, że Rosja pozostaje gotowa do współpracy z USA pod warunkiem zachowania wzajemnego szacunku.

W grudniu zeszłego roku USA wydaliły 35 dyplomatów rosyjskich. Departament Stanu USA odebrał także stronie rosyjskiej dostęp do dwóch kompleksów wypoczynkowych pod Nowym Jorkiem i Waszyngtonem. Rosja wstrzymała się wówczas od odwetowego uznania za osoby niepożądane dyplomatów amerykańskich.

d337t36

Podziel się opinią

Share

d337t36

d337t36
Więcej tematów