Trwa ładowanie...

USA: Powstaną kosmiczne siły zbrojne. Prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie Directive 4

Prezydent USA Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie Directive 4. Dotyczy ono utworzenia nowego rodzaju sił zbrojnych, kosmicznych wojsk Stanów Zjednoczonych. Nowa armia działałaby pod zwierzchnictwem amerykańskich sił powietrznych.

USA: Powstaną kosmiczne siły zbrojne. Prezydent Donald Trump podpisał rozporządzenie Directive 4Źródło: East News
d2djiy2
d2djiy2

Prezydent USA powołał szósty rodzaj wojsk

Donald Trump podpisał rozporządzenie Directive 4 we wtorek w Gabinecie Owalnym.

Prezydent USA twierdzi, że powołanie kosmicznych sił zbrojnych przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa narodowego. Nowe siły zbrojne miałyby zagwarantować ochronę amerykańskich systemów satelitarnych przed atakami ze strony państw trzecich, a także poprawić funkcjonowanie systemów GPS i naprowadzania rakiet.

- Nasi przeciwnicy są już w kosmosie czy nam się to podoba, czy nie — tłumaczył. - To, co czynią oni, będziemy robić i my. Te działania będą tyleż obronne, co zaczepne, ale teraz będziemy uprzejmi i będziemy mówić wyłącznie o zamiarach defensywnych – mówi Trump.

Kosmiczne siły zbrojne Stanów Zjednoczonych

Według planu wojska kosmiczne miałyby powstać już w 2020 roku. Jednak wcześniej konieczne będzie przejście przez długi proces legislacyjny.

d2djiy2

Na samym początku trzeba będzie uzyskać zgodę Kongresu USA. Szczególne utrudnienia mogą wystąpić ze strony Izby Reprezentantów, która składa się głównie z Demokratów.

Eksperci uważają, że po podpisaniu przez Donalda Trumpa rozporządzenia o powołaniu sił kosmicznych, może dojść do zmiany w strukturze zatrudnienia Pentagonu. Dotyczy to w szczególności pracowników z takich obszarów, jak np. systemy satelitów czy wyrzutni rakietowych. Prawdopodobnie będą oni podlegać nowemu zwierzchnictwu.

Następnie należałoby utworzyć nowy sztab sił zbrojnych i powołać jego dowódcę. W Pentagonie z kolei powstanie stanowisko podsekretarza stanu odpowiedzialnego za zagadnienia związane z obroną kosmiczną.

d2djiy2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2djiy2
Więcej tematów