Trwa ładowanie...
d1tuaqs

USA pomogły Irakowi w produkcji broni masowej zagłady?

Na stronach internetowych American Freedom News ukazała się informacja, że ponad 30 krajów - w tym Stany Zjednoczone - dostarczało Irakowi technologię i komponenty potrzebne do budowy broni nuklearnej i biologicznej.

Share
d1tuaqs

Informację tę podała agencja Associated Press, która twierdzi, że miała dostęp do pełnej deklaracji Iraku, przekazanej Narodom Zjednoczonym. Irak wymienił tam wszystkie współpracujące z nim firmy.

Rekordzistami w dostarczaniu Irakowi technologii i elementów potrzebnych do budowy broni masowej zagłady są Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Szwecja, Szwajcaria, Włochy i Francja.

Jak twierdzi agencja AP, powołując się na iracki raport, większość transakcji z Irakiem kraje te przeprowadzały legalnie, za zgodą swoich rządów. Agencja wymienia nazwy tylko niektórych firm, zaznaczając że lista jest długa i szokująca.

Po ukazaniu się tej informacji, przedstawiciel ONZ do spraw rozbrojenia, zastrzegający sobie anonimowość, powiedział, że kraje wymienione w irackiej deklaracji, wiedzą że stworzyły Irakowi warunki do produkcji broni masowej zagłady. Dodał, że państwa te nie przewidywały, że sytuacja może wymknąć się im spod kontroli. (mag)

d1tuaqs

Podziel się opinią

Share
d1tuaqs
d1tuaqs
Więcej tematów