Trwa ładowanie...
d28522g
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA podjęła decyzję w sprawie swoich rakiet Patriot w Turcji

Po Niemczech także Stany Zjednoczone postanowiły wycofać z Turcji swe systemy obrony przeciwrakietowej Patriot. Nastąpi to w październiku, gdy wygaśnie mandat dla tej operacji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA podjęła decyzję w sprawie swoich rakiet Patriot w Turcji
(PAP, Fot: Jakub Kamiński)
d28522g

We wspólnym turecko-amerykańskim oświadczeniu podkreślono jednak, że w razie potrzeby amerykańskie Patrioty mogą zostać rozmieszczone w Turcji z powrotem w ciągu tygodnia. Zaakcentowano też, że okręty amerykańskie na Morzu Śródziemnym będą wspierać obronność Turcji.

Dzień wcześniej Berlin zapowiedział, że Bundeswehra wycofa do końca stycznia 2016 r. z Turcji swoje rakiety Patriot wraz z obsługą, rozmieszczone w 2013 roku przy granicy z Syrią na prośbę Ankary, podobnie jak i amerykańskie i holenderskie, w związku z groźbą ataków wojsk reżimu syryjskiego.

Szefowa niemieckiego resortu obrony Ursula von der Leyen wskazała, że "zagrożenie w tym wstrząsanym kryzysami regionie ma obecnie inny charakter, a jego źródłem jest Państwo Islamskie (IS)". Rzecznik niemieckiego MON mówił wcześniej, że groźba syryjskich ataków na Turcję przestała być realna.

d28522g

Podziel się opinią

Share

d28522g

d28522g
Więcej tematów