Trwa ładowanie...
d1y9q04
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA: opcja militarna wobec Iranu pozostaje w mocy mimo S-300

Opcja militarna w celu uniemożliwienia Iranowi pozyskania broni nuklearnej i zachęty do rozwiązań dyplomatycznych pozostaje w mocy mimo decyzji Rosji o dostawie Teheranowi systemów obrony przeciwrakietowej S-300 - powiedział gen. Martin Dempsey.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gen. Martin Dempsey (na zdjęciu od lewej)
Gen. Martin Dempsey (na zdjęciu od lewej) (AFP, Fot: Mark Wilson)
d1y9q04

Generał Dempsey - przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA - zaznaczył na konferencji prasowej w Pentagonie, że od wielu lat było wiadomo o potencjalnej możliwości sprzedaży przez Moskwę tego systemu Iranowi, toteż uwzględniano to w planowaniu.

W poniedziałek Kreml poinformował, że prezydent Władimir Putin podpisał dekret, na mocy którego anulował zakaz dostarczenia Iranowi rosyjskich systemów obrony przeciwrakietowej S-300.

Zaniepokojenie decyzją Rosji wyraziły m.in. USA i Unia Europejska.

d1y9q04

Podziel się opinią

Share

d1y9q04

d1y9q04
Więcej tematów