ycipk-1t3to7
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

USA obwiniają Rosję o atakowanie w Syrii ludności cywilnej

• USA odnotowały wzrost liczby doniesień o ofiarach wśród syryjskiej ludności cywilnej

• "Wyraźny i niepokojący" wzrost zauważono po 30 września
• Rosja podjęła wtedy kampanię powietrzną przeciwko antyrządowym rebeliantom w Syrii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rosyjskie lotnictwo w Syrii
Rosyjskie lotnictwo w Syrii (mil.ru)
ycipk-1t3to7

Według niego sekretarz stanu John Kerry zadeklarował wobec Moskwy swe zaniepokojenie tą sprawą.

Jak zaznaczył rzecznik Mark Toner, organizacje pozarządowe przedstawiły "skrajnie bulwersujące" doniesienia o tym, że rosyjskie uderzenia lotnicze zabiły setki cywilów, w tym pracowników ekip ratunkowych, oraz że kierowały się przeciwko placówkom medycznym, szkołom i obiektom handlowym.

- Widzimy wyraźny i niepokojący wzrost liczby doniesień o tych cywilnych ofiarach od czasu, gdy Rosja rozpoczęła tam swą kampanię powietrzną - powiedział Toner, dodając, że Kerry poruszył tę kwestię w rozmowie telefonicznej z ministrem spraw zagranicznych Rosji Siergiejem Ławrowem.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1t3to7

ycipk-1t3to7