Trwa ładowanie...
d25ort6

USA: Nielegalni uchodźcy nie dostaną azylu. Trump interweniuje

USA: Nielegalni uchodźcy nie będą mogli ubiegać się o azyl w USA. To kolejny krok Donalda Trumpa w walce z falą imigrantów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA: Nielegalni uchodźcy nie dostaną azylu. Trump interweniuje
USA: Nielegalni uchodźcy nie dostaną azylu. Trump interweniuje (iStock.com)
d25ort6

USA – nielegalni uchodźcy nie dostaną azylu

Zdaniem prezydenta Stanów Zjednoczonych, Donalda Trumpa fala imigrantów zagraża państwu. Wiadomo, że amerykańska administracja planuje wprowadzić prawo, które zabroni uchodźcom ubiegania się o azyl w USA. Proponowany dekret mówi, że każdy uchodźca, który nie przekroczy granicy USA na oficjalnym przejściu granicznym, nie będzie mógł starać się o azyl. Administracji zależy, żeby nowe prawo zostało podpisane przez prezydenta przed przybyciem do granicy USA z Meksykiem karawany migrantów.

Obawy ministerstwa bezpieczeństwa USA

Trzeba zaznaczyć, że ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego Stanów Zjednoczonych jest przeciążone zbyt dużą ilością nieuzasadnionych roszczeń azylowych, które nie tylko obciążają budżet państwa, ale również utrudniają szybkie udzielenie pomocy ludziom, którzy naprawdę zasługują na azyl. Przed sądami toczy się aż 700 000 spraw związanych z wnioskami azylowymi, a zaledwie w ciągu ostatnich 5 lat liczba osób ubiegających się o azyl w USA wzrosła o 2000%, z czego jedynie 10% ludzi otrzymało prawdo pobytu w Stanach Zjednoczonych.

d25ort6

Uchodźcy w USA - interwencja Donalda Trumpa

Zgodnie z prawem prezydent USA ma prawo do zawieszenia lub ograniczenia wjazdu cudzoziemców do kraju, jeżeli uzna to za leżące w narodowym interesie. Trump zapowiedział już, że jest gotów wysłać 15000 żołnierzy na granicę z Meksykiem. Ich zadaniem będzie powstrzymanie grupy 5500 migrantów (głównie z Hondurasu, Wenezueli i Salwadoru) przed przekroczeniem granicy USA. Uchodźcy mogą nie zdawać sobie sprawy, że dosłownie stali się bohaterami amerykańskiej kampanii wyborczej. Prezydent USA porusza ich problem niemalże na każdym wiecu. Trump obawia się, że nielegalni imigranci, którzy coraz liczniej zalewają kraj, niedługo zaczną w nim dominować.

* Oficjalne dane pokazują, że każdego roku granicę Meksyku ze Stanami Zjednoczonymi przekracza aż 400000 nielegalnych uchodźców.*

d25ort6

Podziel się opinią

Share

d25ort6

d25ort6
Więcej tematów