Trwa ładowanie...
dr8ic0b
usa

USA. Komendant Policji w Portland oddała swoje stanowisko czarnoskóremu porucznikowi

Jami Resch, szefowa policji w Portland w USA zrezygnowała ze stanowiska. Na swojego następcę wyznaczyła Afroamerykanina Chucka Lovella. Ma to związek z tragiczną śmiercią George'a Floyda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
USA. Jami Resch oddała swoje stanowisko czarnoskóremu porucznikowi. Ma to związek ze śmiercią George'a Floyda
USA. Jami Resch oddała swoje stanowisko czarnoskóremu porucznikowi. Ma to związek ze śmiercią George'a Floyda (Jami Resch, Twitter)
dr8ic0b

Po protestach, jakie rozpoczęły się w USA po śmierci George'a Floyda, Jami Resch, która była szefową policji w Portland, zrezygnowała ze swojego stanowiska. Jednocześnie poprosiła czarnoskórego Chucka Lovella, by ją zastąpił. Powiedziała, że jest on "właściwą osobą we właściwym momencie", a do tego "najbardziej współczującą, pokorną i autentyczną osobą".

"Zaczyna się od zaufania. Ta zmiana przywództwa pochodzi prosto z mojego serca. Chuck Lovell poświęcił służbie całe swoje życie. Jestem w 100 proc. pewna swojej decyzji i jego przywództwa" - napisała Jami Resch na Twitterze.

46-leni porucznik Chuck Lovell służy w policji od 2002 roku. Przyjmując stanowisko szefa policji w Portland, Chuck Lovell został czwartym w historii czarnoskórym komendantem w Portland w USA.

dr8ic0b

Zmiana na stanowisku komendanta w Portland ma związek ze śmiercią George'a Floyda

Decyzja Jemi Resch ma związek z tragiczną śmiercią George'a Floyda, który zginął podczas brutalnego aresztowania. Biały policjant przyciskał kolanem szyję Afroamerykanina tak długo, aż ten stracił przytomność. Zdarzenie wywołało falę protestów w USA

Zobacz wideo: Dodatek solidarnościowy. Leszek Balcerowicz docenia pomysł, ma jedno "ale"

dr8ic0b

Podziel się opinią

Share
dr8ic0b
dr8ic0b
Więcej tematów